Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Jeden trafił za kratki za znęcanie się nad rodziną, drugi za niepłacony mandat. Obaj są z gm. Kisielice

2019-11-16 08:43:53 (ost. akt: 2019-11-16 10:34:37)
zakład karny

zakład karny

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

65-latek, który znęcał się nad najbliższymi i ukrywał się w Iławie, trafił do zakładu karnego na 10 miesięcy. Natomiast 57-latek, który nie opłacił mandatu, za kratki trafił na pięć dni.

- Wśród wielu różnych czynności policyjnych, które na co dzień wykonują funkcjonariusze jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. Osoby te rzadko czekają na funkcjonariuszy w swoich domach – mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
- Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem – dodaje oficer prasowy KPP Iława.

Tak było i tym razem kiedy to iławscy policjanci próbowali ustalić miejsce przebywania 65 – latka. Posiadając zarządzenie ustalenia miejsca pobytu i osadzenie w zakładzie karnym sprawdzali różne adresy, pod którymi mógłby przebywać poszukiwany mężczyzna. Ustalili, że mieszkaniec gminy Kisielice mieszka w Iławie.

- Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili uzyskane informacje. Policjanci zatrzymali mężczyznę i odkonwojowali do zakładu karnego.65 – latek spędzi  w więzieniu najbliższy 10 miesięcy za znęcanie się nad najbliższymi – mówi J. Kwiatkowska.

Natomiast kisielicki dzielnicowy podczas obchodu rejonu służbowego sprawdził miejsce zamieszkania 57 – latka, który szukany był przez iławski sąd. Jak się okazało siedział w domu. Mieszkaniec powiatu iławskiego poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez sąd ponieważ nie opłacił mandatu. Został odkonwojowny do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 5 dni.

- Funkcjonariusze codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy kto pomaga w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – przestrzega rzeczniczka prasowa KPP Iława.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages