Sobota, 7 grudnia 2019. Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

Koncert Niepodległościowy w Lasecznie. Zobacz zdjęcia, poznaj wyróżnionych w konkursie plastycznym „Niepodległa”

2019-11-12 09:43:13 (ost. akt: 2019-11-12 10:05:33)
W drugiej części koncertu na scenę została zaproszona Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Iławie pod batutą kapelmistrza Michała Kowalewskiego

W drugiej części koncertu na scenę została zaproszona Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Iławie pod batutą kapelmistrza Michała Kowalewskiego

Autor zdjęcia: GOK Laseczno

W niedzielę 10 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości Polski. Sala widowiskowa GOK-u była wypełniona po brzegi.

Z zaproszonych gości przybyli: w-ce starosta powiatu iławskiego Marek Polański z małżonką, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, z-ca wójta Andrzej Brach, sekretarz gminy Iława Bogusław Wylot, przewodniczący rady gminy Iława Roman Piotrkowski, radna gminy i sołtys Laseczna Emilia Skolmowska, dyrektorzy szkół i jednostek samorządowych, mieszkańcy Laseczna, Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego, Kurzętnika, a także sołtysi, nauczyciele i dyrektorzy szkół, goście z Iławy oraz z sąsiednich powiatów oraz Janina Lepczyńska, seniorka, emerytowana nauczyciel z Laseczna.

Imprezę rozpoczęła dyrektor GOK Grażyna Piękos, witając publiczność i życząc miłych wrażeń. Jednocześnie wspomniała o zakończeniu konkursu plastycznego pn. „Niepodległa”, realizowanego w ramach projektu „Niepodległość w sercu i w pamięci każdy Polak święci”, którego efekty można było podziwiać w sali koncertowej GOK. Imprezie towarzyszyła wystawa historycznych fotografii mieszkańców gminy Iława, która została przygotowana w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.



Z akompaniamentem Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. w Iławie, publiczność zaśpiewała hymn państwowy.

Wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński na zaproszenie prowadzącej koncert zabrał głos i w swoim wystąpieniu podkreślił jak ważne jest kultywowanie tradycji patriotycznych i jednocześnie pogratulował laureatom konkursu plastycznego, a publiczności życzył wspaniałego koncertu.

Część muzyczną rozpoczął zespół folklorystyczny „Dzieci Ziemi Iławskiej”. Zespół zaśpiewał pieśń patriotyczną w stylu krakowiaka: „Płynie Wisła, płynie”, łącząc ją z układem choreograficznym i ludową melodią pt. „Szewc”, do której również wykonał choreografię.

Kolejnym punktem koncertu był występ laureatów konkursu VIII Rejonowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej organizowanego przez GOK Laseczno: Anastazja Nowicka, Marcelina Szczygłowska, Agnieszka Nehring, Filip Plec z zespołem „Poranek”, Paulina Jamroży, Martyna Jamroży, Jakub Cieplak, Magdalena Dziewulska i Karolina Palczewska, która brała udział w pracach jury konkursu.

W drugiej części koncertu na scenę została zaproszona Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. pod dyrekcją kapelmistrza Michała Kowalewskiego. W jej wykonaniu usłyszeliśmy dziesięć melodii patriotycznych, takich jak: „O mój rozmarynie”, „Piechota”, „My Pierwsza Brygada”, „Piękna nasza Polska cała”, „Maki – przekorna dziewczyna” i inne. Występ spotkał się z bardzo ciepłą reakcją publiczności.

Na zakończenie koncertu wystąpił zespół wokalno-instrumentalny “Canticorum” z Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Iławie, zdobywca Grand Prix tegorocznego VIII Rejonowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej, prowadzony przez Stanisława Kożuchowskiego, który zachwycił publiczność zarówno doborem repertuaru, jak i stroną wokalno-instrumentalną.

>>> W trakcie koncertu wójt wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego.
Laureaci konkursu plastycznego „NIEPODLEGŁA” organizowanego przez GOK Laseczno

kategoria 1 – dzieci w wieku przedszkolnym i klasy I-III SP:
I miejsce: Anastazja Żurawska, SP Laseczno
II miejsce: Małgorzata Piękos, SP Ząbrowo
III miejsce: Oskar Sass, SP nr 4 w Iławie
Wyróżnienia: Igor Jakubowski (SP Ząbrowo), Nikola Binkowska (SP Gałdowo), Paweł Dreszler (SP Rudzienice)

kategoria 2 – klasy IV-VI SP
I miejsce: Sandra Roman, SP Rudzienice
II miejsce: Mateusz Stępień, SP nr 1 w Iławie
III miejsce: Oliwia Nieckarz, SP Gałdowo

Wyróżnienia: Kacper Smoliński (SP nr 1 w Iławie), Michał Muciński (SP Gromoty), Natalia Piotrowicz (SP Rudzienice), Wiktoria Borkowska (SP Gromoty), Nikola Rólkiewicz (SP Gałdowo)

kategoria 3 – klasy VII-VIII, szkoły średnie i dorośli
I miejsce: Izabela Abramowska, SP nr 1 w Iławie
II miejsce: Paulina Bojanowska, SP Laseczno
III miejsce: Antoni Jarnutowski

Wyróżnienia: Wiktoria Rekowska (SP Gałdowo), Katarzyna Solis ( SP Franciszkowo), Natalia Koszytkowska (SP Laseczno)

Dyrektor GOK Laseczno serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy, a szczególnie Jakubowi Bądkowskiemu za przygotowanie poczęstunku dla wykonawców.

źródło: www.gmina-ilawa.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages