15/15 – GKS Wikielec wygrał wszystko w I rundzie! Teraz pokonał Błękitnych [WIDEO]

2019-11-10 09:17:24(ost. akt: 2019-11-10 09:41:14)
Radość piłkarzy GKS-u Wikielec po meczu z Błękitnymi

Autor zdjęcia: GKS Wikielec

Już po 10 minutach meczu forBET IV ligi GKS Wikielec prowadził na swoim terenie z Błękitnymi Orneta 3:0. Ba! Pierwszy gol padł w 13 sekundzie spotkania! Drużyna trenera Wojciecha Tarnowskiego ma kapitalną passę piętnastu meczów z wygraną pod rząd i z bardzo wysokiego fotela lidera patrzy na pozostałe drużyny.
GKS Wikielec – Błękitni Orneta 5:0 (3:0)
1:0, 2:0 - Bartkowski (1, 6), 3:0 - Jajkowski (10), 4:0 - Sobociński (58), 5:0 - Płoski (90),

GKS: B. Caban (46′ D. Mazurowski) – Sz. Jajkowski, J. Górski (82′ J. Słomski), P. Kacperek, P. Wodzicki (60′ T. Wacławski), A. Korzeniewski, S. Szypulski (86′ M. Kwiatkowski), M. Jajkowski, M. Jankowski, R. Sobociński (75′ A. Płoski), M. Bartkowski (82′ D. Tokarski).

BŁĘKITNI: B. Dzikowski - N. Gucajtis, D. Kogut, K. Lullies, Ł. Malanowski, M. Różowicz, K. Czubak, S. Kulesz, A. Podgórski, M. Kurywczak, P. Romejko.
Rezerwa: P. Kosobucki, M. Krajewski, M. Salnik, K. Horyd, K. Czenkusz, B. Gromek,

W ostatniej, 15 kolejce I rundy, do Wikielca przyjechała dziewiąta drużyna w tabeli Błękitni Orneta. Pierwsza połowa nie mogła zacząć się lepiej. Pierwsza akcja „Gieksy” i gol w 15 sekundzie meczu po akcji Michała Jankowskiego, który wyłożył piłkę Michałowi Bartkowskiemu, a ten bez większego trudu wpakował ją do siatki.

Nie minęło kilka minut i padła druga bramka, ponownie Michał Bartkowski, tym razem po solowej akcji strzelił na 2:0. W 10 min było już 3:0, a na listę strzelców zapisał się Mateusz Jajkowski, który precyzyjnym strzałem zza pola karnego trafił do siatki gości. Po strzeleniu trzech bramek w ciągu 10 minut zapowiadał się na pogrom, jednak goście wytrzymali i do przerwy utrzymał się wynik 3:0.

Od drugiej połowy trener Wojciech Tarnowski zdecydował się na zmianę w bramce zespołu z Wikielca, Dawid Mazurowski zastąpił Błażeja Cabana. Kolejna bramka padła w 58 min po akcji Michała Jankowskiego, który podał do Mateusza Jajkowskiego, a ten dośrodkował prosto na głowę Remigiusza Sobocińskiego, który „szczupakiem” strzelił swoją 14 bramkę w tym sezonie.

W 90 min padła ostania bramka w tym spotkaniu, podanie trafiło do wychodzącego na pozycję Michała Kwiatkowskiego, który podał do niepilnowanego Adriana Płoskiego a ten strzelił swoją pierwszą bramkę w sezonie. Chwilę później sędzia skończył spotkanie.

Gratulację dla drużyny Wojciecha Tarnowskiego za komplet punktów w rundzie jesiennej. Za tydzień powinien odbyć się (awansem) mecz z rundy wiosennej z Warmią Olsztyn, ale czy w ogóle do niego dojdzie, kiedy i gdzie, poinformujemy wkrótce.