Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Kolejna "Historia jednej ulicy". Czas na ulicę Kopernika!

2019-11-08 09:48:49 (ost. akt: 2019-11-08 10:03:36)
Plakat promujący wycieczkę

Plakat promujący wycieczkę

Powstała szybciej niż dzisiejsza ulica Sobieskiego (Scharnhorst-Strasse), po to, by skomunikować kompleks koszar z ulicą Wyszyńskiego (Bahnhofstrasse). Długo jednak pozostawała niezabudowana. Doskonale jednak widać ją na przedwojennych zdjęciach. Mowa o ulicy Kopernika (Lützow-Strasse), która będzie bohaterką najbliższej wycieczki z cyklu "Historia jednej ulicy".

Trzydziesta czwarta wycieczka z dobiegającego końca cyklu "Historia jednej ulicy" zawita w sobotę 9 listopada do południowej części miasta - do tzw. "nowej Iławy". Uczestnicy spotkają się o godz. 15:00 przy budynku kasyna przy ulicy 1 Maja 12, by następnie powędrować wspólnie z przewodnikami Michałem Młotkiem i Dariuszem Paczkowskim w kierunku wschodnim.

Wędrówka będzie, oczywiście, wypełniona opowieściami dotyczącymi ulicy Kopernika oraz innych miejsc z okolicy, które są warte uwagi. Będzie zarówno o czasach przed, jak i powojennych. Każdy z uczestników na pewno znajdzie coś dla siebie.

Sobotnia wycieczka zakończy się na cmentarzu przy ulicy Wyszyńskiego, gdzie - z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości - zapalone zostaną znicze.

Organizatorem wycieczki jest Internetowe Muzeum Iławy - www.ilawasprzedlat.pl.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages