środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Fryzjerka z Susza walczy o zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie stylistów! [ZDJĘCIA]

2019-11-06 14:07:28 (ost. akt: 2019-11-06 14:27:29)
Zofia Łyszcz-Figacz podczas tworzenia kolejnej fryzury

Zofia Łyszcz-Figacz podczas tworzenia kolejnej fryzury

Autor zdjęcia: archiwum Zofii Łyszcz-Figacz

Talent Zofii Łyszcz-Figacz został doceniony przez jury konkursu Hair Affair Montibello 2019. Fryzjerka z Susza, jako jedna z zaledwie sześciu osób w Polsce (spośród 360 zgłoszonych!) dostała się do ścisłego finału i teraz swoje umiejętności zaprezentuje w niedzielę 10 listopada w Warszawie.

Tego dnia w stołecznym Arche Hotel Krakowska odbędzie się ścisły finał konkursu Hair Affair Montibello 2019.
— Montibello to hiszpańska marka, z którą współpracuję. Dowiedziałam się o organizowanym przez nią konkursie dla stylistów kreatywnych i postanowiłam się zgłosić. Zdjęcie mojej pracy wysłałam w sierpniu, a w październiku przyszła odpowiedź, że dostałam się do ogólnopolskiego finału w kategorii Street Runway — mówi Zofia Łyszcz-Figacz, która do stolicy wybierze się wraz modelką Karoliną Rucińską, a o odpowiedni, szałowy make up zadba Anna Rucińska-Furmańska.

Do konkursu Hair Affair Montibello 2019 zgłosiło się 360 stylistów z całego kraju. Do Warszawy zaproszenie dostała jednak tylko szóstka najlepszych, których prace/stylizacje znalazły największe uznanie w oczach konkursowej kapituły.

— Samo wyzwanie finałowe będzie polegało na dokładnym odtworzeniu pracy, która znajduje się na przesłanym przeze mnie zdjęciu. Szkopuł w tym, że przygotowanie mojego projektu przed wykonaniem fotografii zajęło mi tydzień, a w niedzielę na jego odtworzenie będę miała tylko pięć godzin — tłumaczy suszanka.

Na najlepszych stylistów czekają nagrody, które robią ogromne wrażenie w tym środowisku. Osoba, która wygra Hair Affair Montibello 2019 pojedzie do Londynu na szkolenie do akademii Vidal Sassoon, która w tej branży uchodzi za najlepszą szkołę na świecie. Drugie i trzecie miejsce zostaną nagrodzone wyjazdem do Barcelony na szkolenie u Jordiego Tenasa.

Jedna z nagród być może trafi do fryzjerki z Susza, dla której praca jest życiową pasją.
— Moja przygoda z fryzjerstwem rozpoczęła się już w szkole podstawowej, kiedy to po raz pierwszy złapałam za nożyczki. Pierwszą modelką była moja koleżanka — wspomina z uśmiechem Zofia Łyszcz-Figacz.
— Tak to się potoczyło, że z przygody, hobby, pasji zrodził się mój zawód, który wykonuje już od 12 lat — zauważa Zosia, która sama strzyże się... u swojej siostry, która również jest fryzjerką. A o tym, że praca suszanki jest doceniania świadczy fakt, że do jej salonu przyjeżdżają klientki i klienci także z wielu innych miejscowości.

>>> Oprócz konkursu głównego Hair Affair Montibello 2019 toczy się również rywalizacja o zwycięstwo w konkursie publiczności. I tu nadarza się okazja, aby pomóc Zosi. Otóż można wejść w facebookowy link podany poniżej — zostawiając podniesionego kciuka głosujemy na jej prace.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages