Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Dziś wszyscy jesteśmy rodziną Danusi. Zobacz zdjęcia i wideo z festynu charytatywnego w SP4

2019-10-26 13:07:31 (ost. akt: 2019-10-26 13:25:12)
Centrum wydarzenia znajduje się w sali gimnastycznej, to tam usłyszeliśmy piękne zdanie: „Dziś wszyscy jesteśmy jedną rodziną.... Rodziną Danusi”

Centrum wydarzenia znajduje się w sali gimnastycznej, to tam usłyszeliśmy piękne zdanie: „Dziś wszyscy jesteśmy jedną rodziną.... Rodziną Danusi”

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Walcząca z chorobą nowotworową iławianka Danuta Wacławska może liczyć na pomoc wielu osób. Nadchodzi ona także ze strony społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 im. Polskich Podróżników, w której była dyrektorką. Odbywa się tu dziś (sobota 26 października) festyn „Czyń dobro każdego dnia”.

W Czwórce (ul. Skłodowska) od godziny 12.00 trwa festyn charytatywny, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie (bardzo kosztowne) Danuty Wacławskiej.

Czego to dziś nie ma w iławskiej podstawówce?! Malowanie paznokci, malowanie twarzy, „tatuaże”, do tego „Tani Armani”, czyli stoisko z używaną odzieżą a także mnóstwo stoisk z jedzeniem (kolejka po watę cukrową była naprawdę długa), z maskotkami (zakupiliśmy pięknego wielbłąda), książkami itp.

Centrum wydarzenia znajduje się w sali gimnastycznej, to tam usłyszeliśmy piękne zdanie: „Dziś wszyscy jesteśmy jedną rodziną.... Rodziną Danusi”. Festyn potrwa do godziny 16.00.

O walce Danuty Wacławskiej z chorobą pisaliśmy m.in. przy okazji niezwykłego wyczynu, którego dokonała Agata Wacławska-Matyjasik (pani Danuta jest jej ciocią). Iławianka jako pierwsza kobieta w historii, przepłynęła wpław Jeziorak, najdłuższe jezioro w Polsce, a osiągniecie to zadedykowała właśnie swojej cioci.

Na temat iławianki i jej rodziny pisał także nasz sportowy felietonista, Paweł Hofman. Przeczytaj: Niezwykły klan Wacławskich i ich najdzielniejsza Wojowniczka.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Barbara #2810024 | 188.147.*.* 26 paź 2019 15:00

    Panowie: zaręczeni, zakochani, nieślubni ojcowie i wszyscy pozostali obywatele płci męskiej tego "dalekiego kraju" - NIE ŻEŃCIE SIĘ, proszę Was! Mężczyzna-ojciec i mężczyzna-mąż nie ma nic do powiedzenia w tym kraju!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages