GKS Wikielec się nie zatrzymuje! Dwunasta wygrana z rzędu lidera forBET IV ligi! [OBEJRZYJ SKRÓT]

2019-10-19 10:34:36(ost. akt: 2019-10-19 11:28:01)
Piłkarze GKS-u Wikielec pokonali w piątek kolejnego rywala, już dwunastego w tym sezonie

12 meczów, 12 wygranych. Do tego imponujący bilans goli: 48:9. GKS Wikielec jeszcze w trakcie pierwszej rundy sezonu 2019/20 wyrobił sobie ogromną przewagę nad rywalami w walce o mistrzostwo forBET IV ligi i o awans.
GKS Wikielec - Mrągowia Mrągowo 3:0 (1:0)
1:0 - Michał Jankowski (45'), 2:0 - Aleksander Kowalczyk (79'), 3:0 - Remigiusz Sobociński (90', karny)

GKS wyjściowa jedenastka: Błażej Caban, Remigiusz Sobociński, Mateusz Jajkowski, Sebastian Szypulski, Tomasz Wacławski, Patryk Rosoliński, Adrian Korzeniewski, Michał Jankowski, Jakub Górski, Patryk Wodzicki, Michał Bartkowski.
Rezerwa: Dawid Mazurowski, Jakub Słomski, Damian Tokarski, Piotr Kacperek, Adrian Płoski, Aleksander Kowalczyk, Michał Kwiatkowski.

MRĄGOWIA wyjściowa jedenastka: Michał Marcińczyk, Filip Wójcik, Łukasz Michałowski, Dariusz Gołębiowski, Maciej Kotarba. Łukasz Kuśnierz, Mateusz Barszczewski, Piotr Dominik, Wojciech Żegota, Wiktor Abramczyk, Piotr Wypniewski.
Rezerwa: Karol Jaśko, Cezary Trzebiński, Damian Glinka, Maciej Balcerzak, Piotr Błędowski, Aleksander Tomasz, Rafał Kudlak.

Kolejne zwycięstwo pod rząd zanotowali wczoraj (piątek 18 października) zawodnicy GKS-u. Ale Mragowia (piąta w tabeli) zagrała dobre spotkanie i była przez pierwsze 45 minut równorzędnym rywalem dla zespołu z Wikielca. Już w pierwszej minucie składna akcja przyjezdnych i Mateusz Barszczewski poważnie zagroził bramce Błażeja Cabana. Kilka razy ładnym “ciągiem” na bramkę Wikielca popisał się Filip Wójcik.

Dopiero pod koniec pierwszej części Michał Jankowski strzałem z główki pokonał bramkarza gości. W drugiej połowie, już pod koniec spotkania GKS podkręcił tempo i padły kolejne bramki: najpierw ładnym uderzeniem popisał się Aleksander Kowalczyk, a w 90 min. wynik spotkania ustali Remigiusz Sobociński, który z karnego pokonał golkipera z Mrągowa.

Wczoraj w Wikielcu zagrały dwa dobre zespoły, ale zwycięstwo gospodarzy jest jak najbardziej zasłużone. Goście nie przestraszyli się lidera i grali jak równy z równym.

Następny mecz drużyna trenera Wojciecha Tarnowskiego rozegra na wyjeździe z Pisą Barczewo, 26 października o 15.00, a spotkanie z rezerwami Stomilu (planowane początkowo w Olsztynie) prawdopodobnie rozegrane będzie na stadionie w Wikielcu.