Daniel Weisgerber dostał powołanie do kadry Polski i pojedzie na mistrzostwa świata w fitness!

2019-10-18 12:49:57(ost. akt: 2019-10-18 13:29:17)
Daniela Weisgerbera odwiedziliśmy dziś w jego pracy. Powołanie do kadry narodowej miał przy sobie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Sportowa kariera iławianina Daniela Weisgerbera nabiera coraz większego rozmachu. Po bardzo udanych zawodach, podczas których zdobył Puchar Polski w fitness sylwetkowym a następnie zwyciężył w międzynarodowych zawodach Diamond Cup, popularny "Wajs" otrzymał powołanie do kadry narodowej na mistrzostwa świata!
W wieku 35 lat też można zacząć odnosić sportowe sukcesy. Przekonuje o tym właśnie przykład Daniela Weisgerbera. Lata "zwykłych" treningów w siłowni nie wystarczyły iławianinowi. Postanowił w końcu spróbować swych sił w zawodach na których mógł zaprezentować efekt swojej ciężkiej pracy — wyrzeźbioną sylwetkę atlety. I się zaczęło...

W poprzednim roku opisywaliśmy znakomity start "Wajsa" na debiutanckich dla niego zawodach— zawodnik z Iławy dwukrotnie zwyciężył w III Pucharze Bałtyku. Następnie było podium (3. miejsce) w międzynarodowych zawodach Diamond Cup.

Ale największe sukcesy Daniel święcił niedawno — w dniach 14-15 września Weisgerber w zaledwie dwa dni zdobył — uwaga! — Puchar Polski oraz zajął pierwsze miejsce w międzynarodowych zawodach Diamond Cup, gdzie zdobył także elitarną kartę zawodnika profesjonalisty (Elite Pro Card).

W obu przypadkach do zmagań doszło w Warszawie, Daniel zwyciężył w kategorii Sylwetka Męska Atletyczna i już przy okazji relacjonowania jego bardzo udanych startów zaznaczaliśmy, że ma szansę na powołanie do kadry Polski.

Marzenia stały się faktem — niedawno iławianin otrzymał powołanie do kadry narodowej na mistrzostwa świata w kulturystyce i fitness, które w dniach 5-10 listopada odbędą się w Fujairah, nieopodal Dubaju, największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Iławianin, zmotywowany faktem bycia reprezentantem Polski, ostro wziął się do roboty. Nie tylko tej na treningach — wyjazd do Dubaju jest kosztowny (Daniel jest w drużynie B kadry, a w tym przypadku Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego nie pokrywa kosztów podróży itp.), jednak "Wajs" nie tylko na zawodach i treningach jest skuteczny. Uzbierał część kwoty, która pozwala mu na wyjazd na MŚ. Jeśli są osoby, firmy i instytucje, które byłyby zainteresowane sponsorowaniem reprezentanta Polski, to mogą się z nim skontaktować bezpośrednio poprzez jego konto facebookowe lub telefonicznie (785 461 270).