Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

ILF|| Trwają zapisy. Organizatorzy zapraszają także drużyny spoza Iławy

2019-10-17 10:36:32 (ost. akt: 2019-10-17 11:56:45)
Zdjęcie z meczu 1/4 finału poprzedniego sezonu ILF, Fam-Bus Lubawa — Gajerek

Zdjęcie z meczu 1/4 finału poprzedniego sezonu ILF, Fam-Bus Lubawa — Gajerek

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Spośród piętnastu drużyn, które grały w poprzednim sezonie Iławskiej Ligi Futsalu, wstępną chęć gry w nowych rozgrywkach 2019/20 wyraziło aż trzynaście z nich. Na wczorajszym spotkaniu organizacyjnym pojawili się reprezentanci czterech zespołów.

Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji zaczęło przygotowania do nowego sezonu Iławskiej Ligi Futsalu. To rozgrywki od lat budzące duże emocje i zainteresowanie kibiców.

W środę (16 października) w sali konferencyjnej hali widowiskowo-sportowej w Iławie odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne dotyczące nowego sezonu ILF.
— Na spotkanie przybyli reprezentanci czterech zespołów chcących grać w Iławskiej Lidze Futsalu. To ekipy Kleks Maczka, Czarnych Rudzienice, Afidecoru Kisielice i Naj Lak Lakiery — wymienia Łukasz Gurowski z ICSTiR.

— Z pozostałymi zespołami kontaktowaliśmy się wcześniej telefonicznie. Wiemy na pewno, że dwie z nich nie zagrają w nowym sezonie. Za to wstępną chęć gry wyraziło, łącznie z tymi czterema drużynami które były obecne na spotkaniu organizacyjnym, trzynaście ekip — dodaje Gurowski.

Niektóre z tych drużyn zaznaczały od razu, że chciałyby grać w drugiej lidze. A przez ostatnie sezony rozgrywki wyglądały w ten sposób, że grały dwie (równorzędne) grupy, a po fazie grupowej odbywała się seria pucharowa. Niektóre drużyny nie chcą jednak rywalizować z tak silnymi drużynami, jak np. Zawbud, GKS Wikielec, Fam-Bus Lubawa czy Gajerek. Wolą grać w niższej klasie.
— Dlatego też prawdopodobnie wyjdziemy na przeciw tych oczekiwań i stworzymy dwie ligi. Wszystko jednak zależy od ilości zgłoszonych zespołów — tłumaczy organizator ligi z ICSTiR.

— Do rozgrywek zapraszamy drużyny nie tylko z Iławy i najbliższej okolicy, ale także z innych miast naszego powiatu. Doszły nas słuchy, że rozgrywki futsalowe nie odbędą się w tym roku w Lubawie. Jeśli to jest prawda i rzeczywiście nie będzie halówki w tym mieście, to zapraszamy zespoły tam grające do Iławskiej Ligi Futsalu — mówi Łukasz Gurowski.

Jak nam przekazał dziś dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie Jacek Różański, nie jest jeszcze przesądzony los rozgrywek w tym mieście.
— Aktualnie trwają prace nad budżetem. Sprawa rozstrzygnie się do końca października — mówi Jacek Różański.

>>> Wpisowe do ILF wynosi 1000 zł, czyli tyle samo co w zeszłym roku. Do kolejnego, już ostatniego spotkania organizacyjnego dojdzie w środę 30 października o 18.30, także w hali miejskiej. Losowanie terminarza i dopięcie wszelkich spraw organizacyjnych ma się odbyć 13 listopada. Początek rozgrywek — prawdopodobnie ostatnia niedziela listopada (24.11).

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages