Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Programowanie: klucz do przyszłości

2019-10-16 17:22:35 (ost. akt: 2019-10-16 17:30:39) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Archiwum

Setki współczesnych zawodów opierają się na programowaniu procesów. Robią to nie tylko informatycy, ale też operatorzy maszyn, menadżerowie, a nawet przedstawiciele zawodów kreatywnych. Umiejętność programowania i kreatywnego myślenia to podstawa inteligentnego umysłu. W ich zdobyciu pomaga Mój-Robot.pl.

Fundacja Kreatywny Umysł to polska fundacja, która organizuje zajęcia edukacyjne Mój-Robot.pl. Dzięki nim dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym rozwijają wiedzę o programowaniu, robotyce i mechatronice. Zajęcia Mój-Robot.pl to niesamowita szansa dla dzieci i młodzieży na poznanie niezwykłej, pełnej pasjonującej wiedzy z krainy robotyki i programistyki.

Warsztaty prowadzone są w dwóch grupach wiekowych: 5-7 lat i 7-13 lat. Oryginalne klocki Lego Education dostosowane są do wieku uczestników. Grupa młodsza pracuje na klockach Lego WeDo i podczas godziny zajęć uczy się konstruować: zwierzęta, maszyny i kreatywne budowle. Następnym etapem jest zaprogramowanie stworzonych konstrukcji. Te zajęcia cieszą się dużym powodzeniem w przedszkolach, gdzie konstruowania uczą się już 4-letnie dzieci.
Dzieci w wieku 7-13 lat pracują dwie godziny na klockach Lego Mindstroms które pozwalają na projektowanie prawdziwych robotów. „Ożywają” dzięki oprogramowaniu dostosowanemu do młodego wieku kursantów. Zajęcia uczą pracy w grupach i nad projektem, pobudzają myślenie przestrzenne i rozwijają zdolności manualne.

Autorskie zajęcia Mój-Robot.pl otrzymały z rąk Gustawa Marka Brzezina, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego prestiżowe wyróżnienie – certyfikat „Produkt Warmia Mazury” świadczącego o wysokiej jakości zajęć. Dodatkowo Ośrodek Rozwoju Edukacji przyznał przedsięwzięciu tytuł „Miejsce Odkrywania Talentów”.
Duże zainteresowanie rodziców potwierdza również partnerstwo z rządowym programem „Karta Dużej Rodziny”. Dzięki temu zajęcia są bardziej dostępne dla rodzin wielodzietnych.

Korzystanie z robotyki w tak młodym wieku pozwala na elastyczne kształtowanie umiejętności młodych adeptów i przemycanie im wielu aspektów nauk ścisłych. Nasze zajęcia możemy prowadzić w wielu miejscach dzięki mobilności naszych trenerów. Często rodzice organizują się i zgłaszają się do nas, abyśmy poprowadzili zajęcia dla ich pociech. Obecnie można nas spotkać od Rumii do Mrągowa. Zajęcia są odpłatne, jednak fundacja jest organizacją non-profit. Dzięki czemu koszt zajęć jest przystępny — relacjonuje prezes fundacji Arkadiusz Dejnarowicz.

Jak dodaje, organizator pozyskuje również środki na wsparcie dzieci z największymi trudnościami w dostępie do innowacyjnych form edukacji. Obecnie dzięki Funduszowi Inicjatyw Obywatelskich trwają zajęcia w trzech niewielkich wsiach na terenie Kociewia.
Cieszymy się, że zostaliśmy zauważeni, jako miejsce kształtowania młodego pokolenia — mówi w imieniu swoim i trenerów Dejnarowicz.

W naszym regionie już prowadzone są zajęcia w Iławie. Wciąż jest kilka miejsc wolnych, zapraszamy chętne dzieci we wtorki o godz. 17.00 – grupa młodsza i 18.00 – grupa starsza do Liceum Ogólnokształcącego w „Żeromku” ul. Henryka Sienkiewicza 1 w Iławie.

Od niedawna Mój-Robot.pl jest także dostępny w Lubawie. Zapraszamy na zajęcia do Zespołu Szkół przy ul. Gdańskiej 25 w Lubawie. Zajęcia planujemy w poniedziałki o godz. 17.00 – grupa młodsza i 18.00 – grupa starsza. Zgłosili się już pierwsi rodzice i grupa kształtuje się także w tym mieście - podsumowuje Dejnarowicz. Zajęcia ruszą w momencie uzbierania pełnej grupy, liczba miejsc ograniczona.
Więcej informacji o zajęciach edukacyjnych Mój-Robot.pl można poznać w bezpośrednim kontakcie pod numerem telefonu 502 033 300, Facebooku https://www.facebook.com/mojrobot/ lub na stronie http://www.moj-robot.pl.


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages