Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Złota Wiki, złoty Miłosz i duch walki "Korpala"

2019-10-15 09:33:50 (ost. akt: 2019-10-15 09:39:55)
Na zdjęciu karatecy z Iławy, trener Tomasz Gąska (pierwszy z prawej) oraz ojcowie zawodników

Na zdjęciu karatecy z Iławy, trener Tomasz Gąska (pierwszy z prawej) oraz ojcowie zawodników

Autor zdjęcia: archiwum IKKK

Już po raz dziewiąty odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów. Iławę i powiat iławski reprezentowało troje karateków z Iławskiego Klubu Kyokushin Karate w składzie: Wiktoria Witkowska, Miłosz Pniewski i Maciej Korpalski.

Do udziału przystąpiło prawie 200 zawodników z 18 klubów z całej Polski. Turniej zorganizował Ciechanowski Klub Kyokushin Karate pod wodzą sensei Wojciecha Gołębiewskiego (3 dan), sędzią głównym był shihan Rafał Tomala 5 dan. Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce.
— Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży — tłumaczy Tomasz Gąska, trener w Iławskim Klubie Kyokushin Karate.

Rywalizacja przebiegał na trzech tatami (z jap. mata do walk), zawody rozpoczęto od rywalizacji w Kata (układy formalne). W tej konkurencji startował Maciej Korpalski, który był piąty po turze eliminacyjnej. W turze finałowej poprawił się o jedną lokatę i zajął 4 miejsce — zabrakło 0,1 pkt do podium.

Po Kata przyszedł czas na start w Kumite, czyli w walkach.
— Dla karateków z Iławy turniej w Ciechanowie to pierwszy start po wakacjach i bardzo ciężkim treningowo poprzednim sezonie 2018/2019, lecz już od początku września jeszcze bardziej skupiliśmy się w klubie na możliwościach naszych zawodników — mówi Gąska.

Wiktoria Witkowska pewnie zdobyła złoto w kat. Juniorki roczniki 2002-2003 kat. do 64 kg, Miłosz Pniewski zrobił to samo zdobywając złoto w kat. Młodzicy 2006-2007 kat. do 69 kg.
— Miłosz walki wygrywał w przeciągu od 30 do 40 sekund! — podkreśla sensei Gąska.

Za to przeprawę po brąz miał "Korpal", czyli Maciej Korpalski.
— Był to jak do tej pory najlepszy jaki widziałem i miałem okazję sędziować jako sędzia główny maty jego start — ocenia trener w IKKK.
— W drodze po brąz walczył z cięższym i o głowę wyższym zawodnikiem z bardzo dobrego klubu z Mazowsza. Jak to się mówi w naszym slangu, zebrał niezłe baty, sam nie będąc dłużny przeciwnikowi. Po walce dwaj sędziowie wskazują na zwycięstwo Maćka, dwóch daje hikiwake czyli dogrywkę. Ja, sędzia główny, zarządzam dogrywkę. "Korpal" staje na wysokości postawionego mu przeze mnie zadania i pokazuje prawdziwy duch walki, to czego uczę jako trener w Iławskim Klubie Kyokushin Karate: pokaż co potrafisz. No i "Korpal" pokazał; werdykt po dogrywce czterech sędziów to wskazanie na Korpalskiego plus mój głos - tak Maciej zdobył brąz w kat. Kadeci 2008-2009 kat. do 40 kg. Zawody w Ciechanowie to udany start sprawdzający przed kolejnymi wyzwaniami za co dziękuje moim sempai. Chciałbym też w tym miejscu podziękować rodzicom klubowiczów za pomoc w transporcie na turniej w Ciechanowie... Arigato- Osu — dodaje na koniec sensei Tomasz Gąska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages