środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Ruszyły prace na ulicy Wodnej. Będzie nowa nawierzchnia i parking

2019-10-11 11:45:06 (ost. akt: 2019-10-11 12:02:22)
W ramach inwestycji, której całkowity koszt wyniesie 1 102 584 złote, powstanie sieć deszczowa, oświetlenie a przede wszystkim — nowa ulica, chodniki oraz parking

W ramach inwestycji, której całkowity koszt wyniesie 1 102 584 złote, powstanie sieć deszczowa, oświetlenie a przede wszystkim — nowa ulica, chodniki oraz parking

Autor zdjęcia: czytelnik Gazety Iławskiej

Mieszkańcy kilku domów jednorodzinnych a także osoby, które często jeżdżą ulicą Wodną w Iławie muszą uzbroić się w cierpliwość. Właśnie rozpoczął się remont tej drogi, a właściwie to jej budowa od podstaw.

Prace rozpoczęły się w tym tygodniu. W ramach inwestycji, której całkowity koszt wyniesie 1 102 584 złote, powstanie sieć deszczowa, oświetlenie a przede wszystkim — nowa ulica, chodniki oraz parking. Wszystko z nawierzchnią z kostki brukowej betonowej.

Ulica Wodna przebudowana zostanie na całej swej długości: od skrzyżowania z ul. 1 Maja aż za siedzibę Iławskich Wodociągów. Jak nam przekazał nadzorujący prace Andrzej Nichczyński z wydziału planowania, inwestycji i monitoringu urzędu miasta w Iławie, cała powierzchnia drogi wraz z parkingiem będzie miała 1328 metrów kwadratowych.

Parking będzie się mieścił na wysokości domów jednorodzinnych i budynku firmy Energa SA, od ulicy w stronę północną w kierunku stacji elektroenergetycznej (GPZ, czyli Główny Punkt Zasilający). Miejsc parkingowych będzie tu więc sporo.

Koniec prac zaplanowano na 30 października 2020. — Przez czas prac ruch na tej ulicy będzie więc utrudniony — mówi Andrzej Nichczyński z UM Iława.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages