środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Przypominamy: dziś spotkanie z ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa w sieci

2019-10-07 11:54:15 (ost. akt: 2019-10-07 12:02:47)

Autor zdjęcia: materiały organizatora wydarzenia

O tym, że sieć internetowa jest niebezpieczna nikogo nie trzeba przekonywać. Nie każdy jednak wie, jak ustrzec dzieci przed pułapkami Internetu. W iławskim Kinoteatrze odbędzie się dziś (poniedziałek 7 października) spotkanie z ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa w sieci.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 i potrwa do 20.00. Spotkanie poprowadzi Łukasz Wojtasik , ekspert w dziedzinie cyberprzemocy od lat zajmujący się działaniami profilaktycznymi skierowanymi do rodziców oraz szkoleniami profesjonalistów w tematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Przedstawi on zagrożenia jakie mogą spotkać nasze dzieci w sieci np.: seksting, uwodzenie w internecie, opowie czym jest hejt oraz patostreamy.

— Zarówno dzieci jak i osoby dorosłe nie uświadamiają sobie jak krzywdzące mogą być działania podejmowane online. Kontakt dziecka z niepożądanymi materiałami w internecie często powoduje wystąpienie wysokiego poziomu negatywnych emocji oraz zaburza prawidłowy rozwój i obniża poczucie bezpieczeństwa. Dlatego bardzo ważną role w przeciwdziałaniu cyberprzemocy pełnią rodzice, którzy dzięki bliskim relacjom mogą skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom lub szybko je wykryć i zainterweniować — piszą w zaproszeniu organizatorzy spotkania.

W drugiej części spotkania zaprezentowany zostanie film "Pożegnanie z niewinnością", który przedstawia szczęśliwą rodzinę Cameronów mieszkającą w dużym, eleganckim domu na przedmieściach. Rodzice są przekonani, że zapewniają dzieciom całkowite bezpieczeństwo i że nie może stać się nic złego. Tak było do momentu gdy 14-letnia Annie (Liana Liberato) poznaje w Internecie 16-letniego Charliego. Chłopak jest ziszczeniem marzeń nastolatki o idealnym partnerze. Annie coraz bardziej angażuje się w wirtualną znajomość. Rodzice nie maja nic przeciwko, w końcu takie zauroczenie jest typowe dla dziewcząt w tym wieku. A potem Annie spotyka się z Charliem – i okazuje się, że rzeczywistość jest szokująco inna od wyobrażanej. To spotkanie pociąga za sobą dramatyczne wydarzenia i zmienia życie całej rodziny na zawsze...

red
ilawa@gzetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages