Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

O przemocy — tej słownej, fizycznej, ekonomicznej i seksualnej — dyskutowano w iławskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

2019-10-02 14:06:29 (ost. akt: 2019-10-02 15:00:40)
Wyjściowym punktem dyskusji podczas zamkniętego spotkania była m.in. książka Elżbiety Stępień „Ta kobieta”

Wyjściowym punktem dyskusji podczas zamkniętego spotkania była m.in. książka Elżbiety Stępień „Ta kobieta”

Autor zdjęcia: archiwum MBP Iława

Spotkanie z cyklu „Refleksja – krótki metraż”, do którego doszło w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Iławie, miało wyjątkowy charakter. — Podjęliśmy trudny temat przemocy: słownej, fizycznej, ekonomicznej i seksualnej — tłumaczą jego organizatorzy.

Wyjściowym punktem dyskusji podczas zamkniętego spotkania był krótkometrażowy film "Maska" (do obejrzenia poniżej) oraz książka Elżbiety Stępień „Ta kobieta”.
— Autorka, która była naszym gościem, opowiadała o swoich doświadczeniach, dzieliła się także tym kto i jak pomógł jej przetrwać trudne sytuacje — czytamy na stronie iławskiej biblioteki publicznej.

Obecne ekspertki: psycholog Magdalena Socha z Zakładu Karnego w Iławie i Joanna Kwiatkowska – oficer prasowy iławskiej policji, doradzały jak i gdzie szukać pomocy, gdy doświadczamy przemocy lub jesteśmy jej świadkami. Prowadząca spotkanie Dominika Kasprowicz słusznie zauważyła, że zainteresowanie tematem oraz jego wątki pokazują, że w najbliższej przyszłości należy zorganizować kolejne tego typu spotkania.

— Dziękujemy Agnieszce Kotowskiej, partnerce spotkanie, która dzielnie nas wspierała — podkreślają organizatorzy spotkania.

>>> Pani Elżbieta, korzystając z pobytu w Iławie odwiedziła dzieci w szkole podstawowej nr 2, gdzie czytała im fragmenty swojej książki ,,Wszystko się może zdarzyć". A ponieważ czytanie to nie wszystko, był także czas na wspólną zabawę z autorką.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: MBP Iława

FILM "MASKA"

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages