Komu zwycięstwo, komu porażka a może remis? Znamy wyniki sobotnich meczów piłkarskich

2019-09-21 15:41:02(ost. akt: 2019-09-21 18:56:21)
W najciekawiej zapowiadającym się meczu IV ligi GKS Wikielec pokonał Polonię Lidzbark Warmiński

Dziś (sobota 21 września) nasze zespoły futbolowe występujące w forBET IV lidze (Jeziorak Iława i GKS Wikielec) oraz w klasie okręgowej (Unia Susz) rozegrały mecze ósmej kolejki sezonu 2019/20. Dla ekip z A i B klasy (Czarni Rudzienice, LZS Frednowy, Orzeł Ulnowo – Olimpia Kisielice) to szóstka kolejka.
W niedzielę (22.09) dokończenie piłkarskiego weekendu. W Szymbarku dojdzie do derbowego pojedynku Zamek – Osa Ząbrowo (B klasa).

IV LIGA
Błękitni Orneta - Jeziorak Iława 3:2 (2:0)

Drugiej porażki z rzędu doznała drużyna grającego trenera Wojciecha Figurskiego. W poprzedniej serii iławianie przegrali na swoim terenie z GKS-em Wikielec, dziś przyszła przegrana z Błękitnymi Orneta na wyjeździe.

Goście po pierwszej połowie prowadzili już 2:0, tuż po zmianie stron dołożyli kolejne trafienie. Nadzieja w szeregi Jezioraka wróciła po golach Figurskiego i Daniela Madeja, ale do remisu nie udało się doprowadzić.

GKS Wikielec – Polonia Lidzbark Warmiński 4:0 (3:0)

GKS mierzył się z bardzo dobrze spisującym się na początku sezonu beniaminkiem. Polonia jest w czołówce ligowej tabeli, jednak nie miała szans w rywalizacji z liderem z gminy Iława. Drużyna trenera Wojciecha Tarnowskiego odniosła dziś ósme zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach 2019/20! W tym sezonie GKS jeszcze nie stracił ani jednego punktu.

Już po pierwszych 45 minutach gospodarze prowadzili 3:0 - szczególnie ładne były bramki nr 1 i 3. Najpierw Patryk Rosoliński idealnie, technicznie dorzucił piłkę na głowę Michała Jankowskiego, który musiał tylko skupić się na umieszczeniu jej w bramce - nawet nie musiał podskakiwać do futbolówki. Skrzydłowy dopełnił formalności a najwięcej gratulacji zbierał asystent. Piłkarze GKS-u po tej akcji mówili: "Wzór "Rosół"" - ciężko o lepszy komplement ze strony kolegów z zespołu.

Na 2:0 podwyższył Tomasz Wacławski, który dobił strzał Jankowskiego, a gol na 3:0 to dorzutka Mateusza Jajkowskiego z rzutu rożnego i sprytne, przytomne przyłożenie głowy przez Remigiusza Sobocińskiego, który stał tuż przed "krótkim" słupkiem i tak naprawdę miał spory kąt do bramki. Piłka ominęła jednak defensorów drużyny gości i wpadła do bramki.

W drugiej połowie Sobociński zdobył swojego drugiego gola - już z rzutu karnego (faul na Rosolińskim).

KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)
GKS Stawiguda – Unia Susz 3:2 (1:1)

Unia powinna przywieźć dziś ze Stawigudy trzy punkty, a wraca z niczym. Do przerwy remis 1:1 (dla suszan bramkę zdobył Łukasz Luliński), a po przerwie goście wyszli na prowadzenie po ponownym trafieniu Lulińskiego. I gdyby Paweł Bieńkowski chwilę później wykorzystał rzut karny, to pewnie ten komplet punktów trafiłby na konto Unii. Ale nie wykorzystał, za to dwukrotnie skutecznie strzelali gospodarze (w 85 minucie z rzutu karnego, a gol zwycięski padł w 92 minucie).

A KLASA (gr. 4)
Gmina Kozłowo – Czarni Rudzienice 0:0

Orzeł Ulnowo – Lider Złotowo 0:2 (0:1)
Orzeł przegrywał już od 2 minuty meczu. Przy stanie 0:2 miał rzut karny, a tuż przed wykonaniem "jedenastki" drugą żółtą a w efekcie czerwoną kartkę ujrzał bramkarz ze Złotowa. Wszedł rezerwowy golkiper i wybronił strzał Daniela Sikorskiego.

Radomniak Radomno – LZS Frednowy 5:2 (0:1)