Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Plebiscyt "Urzędnik z misją". Głosujemy na Iwonę Balcerzak z GOPS Iława!

2019-09-19 14:49:56 (ost. akt: 2019-09-19 15:07:27)
Podopieczni cenią Iwonę Balcerzak za to, że z dużym zaangażowaniem, empatią i zrozumieniem jako pracownik socjalny zajmuje się problemami osób niepełnosprawnych

Podopieczni cenią Iwonę Balcerzak za to, że z dużym zaangażowaniem, empatią i zrozumieniem jako pracownik socjalny zajmuje się problemami osób niepełnosprawnych

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Do piątku 20 września do godziny 23.59 trwa głosowanie w naszym plebiscycie "Urzędnik z misją". W gronie jedenastu kandydatek z woj. warmińsko-mazurskiego (tak się złożyło, że do naszej zabawy zgłoszono same panie) jest także Iwona Balcerzak, pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie.

Jaki jest dobry urzędnik? To musi być osoba, która lubi kontakt z drugim człowiekiem. Takie są osoby, które biorą udział w plebiscycie na „Urzędnika z misją”.

– Wierzymy, że samorząd to wspólnota, której każdy z nas jest członkiem. Tworzą ją m.in. mieszkańcy, urzędnicy, działacze organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy. To od myślenia wspólnotą i faktycznego partnerstwa zależy rozwój naszych małych ojczyzn. Dlatego też chcemy odczarować nadal pokutujące negatywne skojarzenia związane z samorządem, dzielenie na „my” i „oni”. Chcemy pokazać, że urzędnicy to również osoby misyjne, myślące społecznością — mówi Bartłomiej Głuszak, prezes Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa, która w tym roku obchodzi jubileusz 15-lecia.

— Dlatego też zainicjowaliśmy pomysł, by docenić urzędników i pracowników organizacji pomocowych. Bardzo cieszymy się, że „Gazeta Olsztyńska” również postrzega, jak bardzo ten temat jest ważny i zorganizowała plebiscyt na „Urzędnika z misją”, którego Federacja FOSa jest partnerem — dodaje Głuszak.

Federacja FOSa to społecznicy i organizacje, które pomagają ludziom potrzebującym wsparcia. Współpracuje z wieloma partnerami, do kluczowych należy administracja samorządowa.

>>> Dzięki plebiscytowi „Urzędnik z misją” prezentujemy ludzi, którzy podchodzą do swojej pracy z zaangażowaniem — pracowników socjalnych, pracowników urzędów gmin, ośrodków kultury itd. Kandydatury na "Urzędnika z misją" województwa warmińsko-mazurskiego mogły zgłaszać instytucje, organizacje i stowarzyszenia oraz czytelnicy "Gazety Olsztyńskiej".

W plebiscycie mogli wziąć udział urzędnicy pracujący na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Do plebiscytu mogli być zgłoszeni pracownicy wszystkich szczebli administracji publicznej, a więc nie tylko pracowników urzędów, ale też ich jednostek organizacyjnych. Mogą to być np. pracownicy Urzędu Gminy czy powiatu, pracownicy socjalni, ale też instytucji kulturalnych czy innych urzędów. Z plebiscytu wyłączeni są prezydenci, burmistrzowie oraz wójtowie gmin, a także starostowie powiatów oraz członkowie zarządów samorządów z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

Głosowanie smsowe trwa do 20 września do godziny 23.59. Zwycięzców poznamy w czasie uroczystej gali 15-lecia Federacji FOSa, która odbędzie się 23 września w olsztyńskim Planetarium.

>>> Jak już wspomnieliśmy, w gronie kandydatek na "Urzędnika z misją" jest również Iwona Balcerzak z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie. Jej kandydaturę zgłosiło Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Iławie, które prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej przy ul. Wiejskiej 2d.

— Podopieczni cenią panią Iwonę za to, że z dużym zaangażowaniem, empatią i zrozumieniem jako pracownik socjalny zajmuje się problemami osób niepełnosprawnych — mówi Marian Wilkowski, kierownik WTZ Iława. — W pracy nie kieruje się tylko formalnościami i procedurami, ale przede wszystkim dobrem swoich klientów. Co cenią w niej ludzie? Myślę, że zwłaszcza bezinteresowność, autentyczność i wiarygodność oraz fakt, że szanuje godność drugiego człowieka — dodaje Wilkowski.

Aby w plebiscycie "Urzędnik z misją" zagłosować na Iwonę Balcerzak należy wysłać SMS o treści go.uzm.2 na numer 72051 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS)

Poniżej prezentujemy regulamin oraz aktualizowane na bieżąco wyniki plebiscytu.

PRZECZYTAJ REGULAMIN


zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kasia #2793672 | 83.12.*.* 20 wrz 2019 09:50

    nasze olsztyńskie urzędniczki z MOPS powinny być na tej liście.Nikt inny tak nie przeciąga pracy i nie prowadzi strajku włoskiego , jak one

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages