Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

W Bałoszycach będzie gdzie parkować

2019-09-13 12:44:51 (ost. akt: 2019-09-13 13:29:25)

Autor zdjęcia: UM Susz

Kończy się budowa parkingu z zatoką autobusową w miejscowości Bałoszyce (gm. Susz). W przyszłym tygodniu planowany jest odbiór techniczny tej inwestycji.

Efektem prac prowadzonych w Bałoszycach, przy głównej drodze w kierunku Kisielic, naprzeciwko boiska sportowego, jest powstanie na terenie dawnych nieużytków placu parkingowego z zatoką autobusową z kostki betonowej o powierzchni prawie 1100 metrów kwadratowych. Okalają go chodniki o powierzchni prawie 200 m2, wykonane z tego samego materiału.

W ramach inwestycji wykonano również przebudowę schodów, łączących parking z osiedlem mieszkaniowym oraz odwodnienie terenu poprzez montaż spustów ulicznych.

— Powstanie tego parkingu to przede wszystkim zasługa śp. radnego Ludomira Surówki. Jeszcze jako sołtys, usilnie zabiegał on o poprawę wizerunku centrum Bałoszyc i likwidację istniejących wcześniej w tym miejscu chaszczy, służących niestety często również jako nielegalne składowisko odpadów. W toku konsultacji społecznych z mieszkańcami Bałoszyc w poprzednim roku pojawił się pomysł urządzenia tam dużego parkingu, który ze wsparciem obecnej pani sołtys Gabrieli Lichaczewskiej właśnie kończymy realizować — mówi burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski.

Inwestycję w Bałoszycach realizuje firma Roboty Ogólnobudowlane Henryk Michalewski z Iławy. Do wykonania pozostał jedynie montaż oznakowania pionowego i poręczy przy schodach oraz ostatnie prace porządkowe.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: susz.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages