LEKKA ATLETYKA|| Pierwszy od wielu lat medal młodziczki z Iławy w zawodach makroregionu! [ZDJĘCIA]

2019-09-13 10:13:12(ost. akt: 2019-09-13 10:55:46)
Iławianka Aleksandra Kowalska odbiera gratulacje i medal za zdobycie trzeciego miejsca w międzywojewódzkich mistrzostw młodzików

Autor zdjęcia: archiwum iławskich lekkoaletów

Aleksandra Kowalska trenująca w Orka Iława Athletics znakomicie spisała się podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików. Zawodniczka trenowana przez Anetę Ostanek zajęła trzecie miejsce w biegu na 80 metrów przez płotki. — To pierwszy od wielu lat medal dla Iławy w zawodach makroregionalnych — podkreśla trenerka.
W piątek 7. września w Olecku odbyły się tzw. makroregiony. Aleksandra Kowalska podczas tych zawodów stanęła na trzecim miejscu podium w biegu na 80 m przez płotki uzyskując nowy rekord życiowy 12.64! Tak niewiele jej zabrakło, zaledwie 0,12 sekundy, by w biegu na 200 m przez płotki również stanąć na podium. Ostatecznie na dłuższym dystansie płotkarskim Ola ustanowiła nowy rekord życiowy 31.69 i zajęła 4. miejsce.

— Osiągając takie wyniki Ola ma szansę na awans do mistrzostw Polski młodzików, które odbędą się w dniach 21-22 września w Tarnowie — mówi trenerka Aneta Ostanek.

W Olecku reprezentowała nas również Wiktoria Czarzasta. — Wiki w końcu czuje skoki, czuje że lata. Ostatecznie wynik 4,11m dał jej 16. miejsce w makroregionie. Natomiast Natalia Drzewiecka jest w pierwszym roku kategorii U16, więc rywalizowała również ze starszymi koleżankami z kat. Młodzik roczniki 2004-2005, a jak wiemy, rok dłużej treningów to bardzo dużo — zauważa iławska trenerka.
Stres związany z udziałem w najważniejszych zawodach w roku 2019 trochę wziął górę i na 100 metrów Natalia pobiegła w czasie 14,81 s, natomiast na 300 m — 50,72.

— Natalka ma jeszcze szansę za rok pokazać się na zawodach tej rangi. Ponadto wierzę, że 28. września na mistrzostwach województwa zarówno Natalia jak i Wiktoria poprawią znacznie swoje wyniki. Ogromne gratulacje dla zawodniczek z Iławy za godne reprezentowanie klubu i miasta, za pracę włożoną podczas treningów i obozów sportowych. Jestem z was bardzo zadowolona! — ocenia Ostanek.

>>> To niejedyny start iławskich młodych lekkoatletów w ostatnim czasie. W niedzielę 8. września zawodnicy Orka Iława Athletics i Lekkoatletyki dla Każdego w deszczowej aurze brali udział w biegu Młody Maratończyk. Bieg zakończył się z rewelacyjnymi efektami.

Zacznijmy od dziewczyn: Sylwia Omieczyńska w kategorii junior młodszy wygrała i stanęła na najwyższym stopniu podium. W kategorii młodzik czwarte miejsce zajęła Natalia Drzewiecka, a 5. była Wiktoria Czarzasta, jednak pamiętajmy, że młodziczki dzień wcześniej dały z siebie sto procent podczas najważniejszych dla nich zawodów w roku, czyli w zawodach makroregionalnych.

Oliwia Taranowska w kategorii Dziecko młodsze zajęła trzecie miejsce. W tej samej kategorii 11. dobiegła Lena Stefaniak, która wkrótce dołączy do programu Lekkoatletyka dla Każdego, a Amelia Jaskulska zajęła 15. miejsce.

U chłopców wyniki prezentują się następująco: w kategorii Dziecko starsze 1. miejsce zajął Tomek Kozibski, a na 3. miejscu uplasował się Hubert Kowalski. W tej kategorii wiekowej brał udział również Bartek Stefaniak i zajął 8. miejsce. W kategorii Dziecko młodsze miejsce 11. zajął Bartek Kopeć.

— Serdecznie gratuluję zawodnikom osiągniętych wyników! — dodaje Aneta Ostanek.