Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Smocze łodzie z Iławy z medalami po regatach we Włocławku!

2019-08-30 08:00:00 (ost. akt: 2019-08-29 13:32:51)
Żeńska osada Drakens Iława zajęła trzecie miejsce w kategorii Women 10, 200 metrów

Żeńska osada Drakens Iława zajęła trzecie miejsce w kategorii Women 10, 200 metrów

Autor zdjęcia: archiwum Drakens Iława

Drużyna Drakens Iława miała okazję ponownie zaprezentować się na VI Festiwalu Smoczych Łodzi o Puchar Prezydenta Miasta Włocławek oraz rywalizować z osadami z całej Polski, w tym również z drużyną Iławskich Smoków Jezioraka, która wraz zaproszonymi gośćmi pojawiła się we Włocławku po raz pierwszy.

- Bardzo lubimy przyjeżdżać do Włocławka, panuje tu naprawdę świetna atmosfera, jest okazja spotkać znajomych ze środowiska smoczych łodzi i wymienić się doświadczeniami oraz uwagami o minionych w danym sezonie zawodach. Podobnie jak regaty organizowane przez nas na Jezioraku są to zawody, które należy traktować bardziej w kategorii dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji niż eliminacji na Igrzyska Olimpijskie, ale i tak wszystkie ekipy dają z siebie 100% - mówi kierownik drużyny Drakens Iława, Michał Lenckowski.

- Nas szczególnie cieszy złoty medal w kategorii Amator Mikst, wywalczony przez naszych najświeższych członków, czyli osoby które dołączyły do Drakens w trakcie obecnego sezonu. Jest to dla nas dodatkowy motywator, gdy widzimy, że nowi zawodnicy odnajdują się w drużynie, dają z siebie całe serducho i wolę walki a dzięki temu osiągają tak wspaniałe wyniki - podkreśla Lenckowski, który dodaje, że dzięki wspólnym treningom, zawodom, współzawodnictwu, a także dzięki świętowaniu drużynowych sukcesów udaje się iławianom zbudować na tyle fajną atmosferę, że pomimo różnic charakteru, wieku i doświadczeń, tworzą jeden „organizm”. Bez tego nie ma szans na stworzenie tak silnej i zgranej drużyny, jaką jest obecnie Drakens Iława – zauważa kierowników Drakensów.

>>> Przejdźmy do wyników sportowej rywalizacji.
W finale kategorii Sport Mikst kibice i zawodnicy z innych klubów obserwowali iławskie derby między dwiema ekipami Iławskich Smoków Jezioraka, wspieranymi przez zawodników z innych znanych drużyn a zawodnikami klubu Drakens. Podobna sytuacja miała miejsce w kategorii Woman.

Osady z Iławy rywalizowały ze sobą o medale w kategoriach:
Mikst 10, Sport 200m:
Złoto: Iławskie Smoki Jezioraka i Przyjaciele 2
Srebro: Iławskie Smoki Jezioraka i Przyjaciele 1
Brąz: Drakens Iława

Women 10, 200m:
Złoto: Iławskie Smoki Jezioraka i Przyjaciele
Srebro: SMW Drako Wałcz
Brąz: Drakens Iława

ponadto do Iławy trafiły medale:
ISJ i przyjaciele:
1. miejsce w OPEN Sport 10 na 200m,
2. miejsce w OPEN Sport 20 na 1000m,
3. miejsce w OPEN Sport 20 na 200m.
Drakens Iława:
1. miejsce w AMATOR na 200m.

>>> Wszystkich tych, którzy chcą dołączyć do zespołu lub sprawdzić o co chodzi w smoczych łodziach, Drakensi zapraszają na wspólne treningi w każdy wtorek i czwartek o 18:30 do siedziby iławskiego Wiru przy Ekomarinie, ulica Kajki.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: Drakens Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages