Granica – Jeziorak. Pięć goli w drugiej połowie – znamy wynik meczu

2019-08-24 19:20:43(ost. akt: 2019-08-24 19:59:33)
Wojciech Figurski, grający trener Jezioraka, strzelił w Kętrzynie dwa gole a jego drużyna pokonała Granicę 4:1

Drugie zwycięstwo z rzędu i w ogóle, w sezonie, zaliczyli piłkarze Jezioraka. W rozegranym dziś (sobota 24 sierpnia) w Kętrzynie meczu 4. kolejki forBET IV ligi iławianie wygrali z Granicą 4:1.
Granica Kętrzyn – Jeziorak Iława 1:4 (0:0)
1:0 – Kowalewski (49), 1:1 – bramka samobójcza (64), 1:2 – Galas (71), 1:3 – Figurski (85), 1:4 – Figurski (87)

JEZIORAK (skład wyjściowy): Malanowski - Kolcz, Kowalski, Kressin, Sagan, Kochalski, Czarnota, Święty, Kuciński, Suchocki,, Figurski,

Jeziorak sezonu nie rozpoczął za dobrze – zespół z Iławy pogubił punkty w dwóch pierwszych meczach (porażka na wyjeździe z Polonią Lidzbark Warmiński i remis w Lubawie). W poprzedniej serii iławianie akurat wygrali (na swoim terenie ze spadkowiczem z III ligi Mazurem Ełk) i kibice Jezioraka mieli nadzieję, że także dzisiejszy wyjazdowy pojedynek z Granicą Kętrzyn zakończy się wygraną. Zdaniem bukmacherów, to iławianie byli faworytem do wygrania tego pojedynku (stawka 1.77).

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli jednak gospodarze, którzy bramkarza Jacka Malanowskiego pokonali na początku drugiej połowy spotkania (do przerwy był bezbramkowy remis). Konkretnie, uczynił to Paweł Kowalewski, który wykorzystał dośrodkowanie i uderzył z pierwszej piłki.

Na profilu facebookowym Jezioraka króluje teraz hasło: „Gramy o mistrzostwo IV ligi!”. Jeśli tak, to iławianie nie mogli sobie pozwolić na kolejną na początku sezonu stratę punktów. Goście ruszyli do walki o wyrównanie wyniku. W 64 minucie pomogli im w tym... piłkarze Granicy. Podanie adresowane przez grającego trenera Wojciecha Figurskiego do Łukasza Suchockiego przeciął obrońca z Kętrzyna, jednak uczynił to na tyle niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki.

W 71 minucie iławianie już prowadzili, po tym jak piłkę w polu karnym przyjął Radosław Galas, obrócił się z nią i wpakował w długi róg bramki rywali.

Kolejne dwa trafienia były dziełem Figurskiego. Grający szkoleniowiec najpierw strzelił do praktycznie pustej bramki (asysta Galasa), a potem zdobył gola po uderzeniu z głowy, po stałym fragmencie gry. Tym razem asystował Arkadiusz Kuciński, po krótkim rozegraniu piłki w narożniku boiska po rzucie rożnym.