GKS wygrał czwarty mecz z rzędu. Znakomite rozpoczęcie sezonu przez drużynę z Wikielca [WYWIAD Z TRENEREM TARNOWSKIM]

2019-08-24 11:56:59(ost. akt: 2019-08-24 12:35:45)
Wszyscy zdają sobie sprawę, po co klub z Wikielca zatrudnił trenera Wojciecha Tarnowskiego. GKS ma grać o awans i tak się właśnie dzieje

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

W rozegranym już w piątek (23 sierpnia) pierwszym meczu 4. kolejki forBET IV ligi GKS Wikielec pokonał na swoim terenie rezerwy Olimpii Elbląg 3:0. Łupem bramkowym podzielili się Remigiusz Sobociński (dwa gole) i Michał Bartkowski. Dziś na wyjeździe z Granicą Kętrzyn gra Jeziorak Iława.
GKS Wikielec - Olimpia II Elbląg 3:0 (2:0)
1:0 - Sobociński (2), 2:0 - Bartkowski (13), 3:0 – Sobociński (60 rzut karny)

GKS: Caban - Sz. Jajkowski, Górski, Wodzicki (85 Turowski), Korzeniewski (90 Smitiuka), Rosoliński (80 Płoski), M. Jajkowski, Szypulski, Jankowski (77 Słomski), Sobociński (82 Tokarski), Bartkowski (70 Wacławski),

Młodzież z Elbląga w poprzednim sezonie napsuła sporo krwi zespołowi prowadzonemu wówczas przez trenera Jarosława Płoskiego. Olimpia II wyraźnie nie leżała GKS-owi, o czym świadczą wyniki z kampanii 2018/19: w Wikielcu był remis 0:0, a w rewanżu młodzi Olimpijczycy wygrali niespodziewanie 2:0.

Tym razem GKS – już pod wodzą nowego szkoleniowca, Wojciecha Tarnowskiego - sięgnął po komplet punktów. W piątkowym meczu gospodarze wyszli na prowadzenie już w 2 minucie pojedynku, kiedy to dośrodkowanie Patryka Rosolińskiego na bramkę zamienił Remigiusz Sobociński (strzał z ok. 15 metrów pod poprzeczkę bramki gości).

W 13 minucie było już 2:0, tym razem Mateusz Jajkowski dośrodkowywał, a gola po uderzeniu z głowy zaliczył przedsezonowy nabytek klubu z gminy Iława, Michał Bartkowski (poprzednio Huragan Morąg). Wynik w 60 minucie spotkania ustalił Sobociński, po skutecznie wykonamy rzucie karnym po faulu na Jankowskim.

GKS rozegrał od początku sezonu cztery mecze – wszystkie wygrał, a w ich trakcie strzelił 14 goli tracących tylko 2. To dopiero początek rozgrywek, ale zespół trenera Tarnowskiego już realizuje zakładane plany i dąży do zdobycia mistrzostwa forBET IV ligi i awansu na wyższy pułap. Cztery wygrane to wyraźny sygnał, o co gra w tym sezonie GKS.

A co na to Jeziorak, który na razie postradał punkty w dwóch pierwszych meczach (porażka na wyjeździe z Polonią Lidzbark Warmiński i remis w Lubawie)? W poprzedniej serii iławianie akurat wygrali (na swoim terenie ze spadkowiczem z III ligi Mazurem Ełk) i kibice Jezioraka chcieliby, aby także dzisiejszy (sobota 24 sierpnia) wyjazdowy pojedynek z Granicą Kętrzyn zakończył się wygraną. Zdaniem bukmacherów, to iławianie są faworytem do wygrania tego pojedynku (stawka 1.77)

Dziś i jutro dojdzie również do meczów ligowych w klasie okręgowej (Unia Susz jedzie do Rybna) oraz w A i B klasie.