Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Mieszkańcy Lubawy i Zalewa odpowiedzą za znęcanie się nad najbliższymi. Wobec mężczyzn zastosowano dozór i areszt

2019-08-16 16:14:47 (ost. akt: 2019-08-16 16:18:24)

Autor zdjęcia: mat. policji

Prokurator na wniosek policji zastosował dozór policyjny oraz nakaz opuszczenia mieszkania wobec 2 mieszkańców powiatu iławskiego, a wobec kolejnego mężczyzny iławski sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu. Mężczyźni znęcali się nad swoimi bliskimi. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci powiatu iławskiego zatrzymali kolejnych agresorów – sprawców przemocy domowej.

Zarzut znęcania się nad konkubiną oraz jej synem usłyszał 38 –letni mieszkaniec gminy Zalewo. Mężczyzna znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których szarpał kobietę , bił po twarzy, ciągnął za włosy, wyzywał słowami uznanymi powszechnie za obelżywe oraz wyganiał z mieszkania. Znęcał się również psychicznie nad jej małoletnim synem. Po kolejnej awanturze interweniujący na miejscu policjanci zatrzymali agresora. Prokurator na wniosek mundurowych zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, zobowiązał do powstrzymywania sie od nadużywania alkoholu oraz nakazał opuścić wspólnie zamieszkiwany lokal. 38-latek będzie musiał raz w tygodniu stawiać się w miejscowej jednostce policji.

Policyjnym dozorem objęty został również 41-letni mężczyzna, mieszkaniec Lubawy który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Podczas kolejnej awantury, kiedy pijany maż ponownie podniósł na nią rękę, kobieta wezwała na pomoc policjantów. Postanowiła przerwać milczenie i złożyła zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. 41-latek został zatrzymany, a zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy wystarczył, aby przedstawić mu zarzut znęcania się nad żoną. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny z obowiązkiem stawiennictwa 3 razy w tygodniu w miejscowej jednostce policji oraz nakaz opuszczenia mieszkania. Zobowiązał go również do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu.

Z kolei w sprawie 31-letniego mieszkańca powiatu iławskiego sąd przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej konkubiny. W trakcie wszczynanych awantur nie wahał się używać siły fizycznej wobec kobiety, uderzał ją, szarpał, popychał i wykręcał ręce. 31-latek niszczył też mienie domowe i groził konkubinie pozbawieniem życia. Zatrzymany przez iławską policję w trakcie kolejnej interwencji czas oczekiwania na rozprawę spędzi w areszcie. Iławski sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

To jednak dopiero początek sprawy dla podejrzanych o stosowanie przemocy domowej. Jaką karę otrzymają, okaże się po zakończeniu postępowania sądowego. Zgodnie z art. 207 § 1 kodeksu karnego, każdy kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Miki #2777713 | 109.95.*.* 16 sie 2019 16:36

    Damski bokser z Lubawy szkoda że jak wypiję to mocny w gebie

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages