Niedziela, 19 stycznia 2020. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Ścieżka rowerowa na terenie gminy Iława otwarta. Kolejnym etapem będzie inwestycja na terenie miasta

2019-08-12 13:50:43 (ost. akt: 2019-08-12 14:16:25)
Oficjalnego otwarcia ścieżki dokonała między innymi Bernadeta Hordejuk

Oficjalnego otwarcia ścieżki dokonała między innymi Bernadeta Hordejuk

Autor zdjęcia: UG Iława

W piątek, 9 sierpnia w Kamieniu Małym miała miejsce uroczystość otwarcia ścieżki rowerowej łączącej Kamień Mały z Iławą. Jest to realizacja zadania wynikająca z porozumienia międzygminnego dwóch samorządów: gminy i miasta Iława. Gmina Iława zbudowała ścieżkę leżącą w jej granicach administracyjnych, a w następnym etapie miasto wybuduje ścieżkę w swoich.

Na uroczystości pojawili się zaproszeni goście. Marszałka województwa reprezentowała Anna Nakielska, zastępca dyrektora Departamentu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, zastępca starosty iławskiego Marek Polański, pracownicy Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski LGD, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Sołectwa Wola Kamieńska Beata Grzechnik, radni i sołtysi gminy Iława oraz wykonawca inwestycji właściciel firmy UNIB Daniel Wygonowski.

Na początku uroczystości wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński powitał przybyłych gości i wręczył podziękowania wszystkim zaangażowanym w inwestycję osobom.

W ramach projektu powstała ścieżka rowerowa o długości 2 221 metrów łącząca Iławę z Kamieniem Małym. Zainstalowany został również nowoczesny system oświetlenia, w którego skład weszło 75 punktów świetlnych LED. Pozwoli to na oszczędność energii, gdyż oświetlenie uruchamiane jest przez poruszającego się po ścieżce rowerzystę za pomocą czujników ruchu.

Dofinansowanie na realizację projektu z programu RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 wyniosło ponad 965 tysięcy, a jego całkowita wartość to 1 935.127,45 zł.

Nowa ścieżka z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa tej części gminy i zwiększy jej potencjał turystyczny.

Kolejnym etapem inwestycji jest budowa ścieżki na terenie Iławy. To zadanie zrealizowane zostanie przez samorząd miejski zgodnie z harmonogramem.

tow/ UG Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. swojak #2776177 | 176.221.*.* 13 sie 2019 07:15

  A ścieżka na Dziarny również zapalona całą noc . Jedna sprawa. Druga to gęstość lamp, co 33 metry słup z lampą. Gdzie tu oszczędność. Gigantyczne koszty nas zjedzą.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Rowerzysta #2775853 | 94.254.*.* 12 sie 2019 14:41

  Jakie czujniki ruch. Sciezka jest oswietlona cala noc.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages