Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Tancerka z Iławy chce spełnić swoje marzenie. Pomóżmy Kasi Leszek wyjechać na obóz do Izraela! [ZBIÓRKA]

2019-08-06 13:11:38 (ost. akt: 2019-08-06 14:22:15)
Kasia Leszek z Iławy w trakcie tańca — swojej pasji, miłości i radości z życia

Kasia Leszek z Iławy w trakcie tańca — swojej pasji, miłości i radości z życia

Autor zdjęcia: Maciej Zakrzewski

— Kasia tańczy taniec współczesny. Nie, Kasia w sumie nie tańczy. Ona po prostu wymiata! Ciężko oderwać od niej oczy w tańcu! — pisze nasza czytelniczka, która zwróciła się z pytaniem, czy możemy w jakiś sposób pomóc zrealizować marzenie Katarzyny Leszek z Iławy. Jest nim wyjazd na półroczny obóz taneczny do Izraela. Pewnie, że możemy i pomożemy!

Katarzyna Leszek swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w iławskiej Pro Contrze. Więcej szczegółów na temat jej przygody z tańcem i pasji, a także samego obozu, w tekście poniżej.

Kasia dostała się do Międzynarodowego Programu Tanecznego Vertigo Dance Company w Jerozolimie. Iławianki nie stać jednak na opłacenie pobytu w Izraelu, dlatego za pomocą portalu zrzutka.pl zbiera fundusze na wyjazd. Obecnie na jej "zrzutkowym" koncie znajduje się 4 780 złotych, a potrzeba 10 000 zł. Zbiórka trwa do 16 sierpnia.

Wpłat można dokonywać TUTAJ.

Zachęcamy do niesienia pomocy, a także do zapoznania się z tanecznym CV Kasi Leszek. Poniżej, na nagraniu, próbka talentu i umiejętności iławianki.Dzień dobry, cześć!

Jestem Kasia i przychodzę do Was z prośbą o pomoc. Właśnie skończyłam studia I stopnia na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej AWF Poznań i udało mi się dostać na wymarzony Międzynarodowy Program Taneczny Vertigo Dance Company w Jerozolimie w Izraelu (Vertigo International Dance Program), który rozpoczyna się we wrześniu, a kończy w lutym 2020 roku.

Opłacenie samego programu to ponad 25 tysięcy złotych. Tę kwotę udało mi się w większości uzbierać, wciąż jednak trochę brakuje, a życie w Izraelu nie jest tanie i zdecydowanie przerasta mój biedny studencki portfel. Dlatego zwracam się do Was o pomoc. Każdy pieniążek bardzo mi się przyda i każdy bardzo docenię, ponieważ nawet najmniejsza kwota przybliży mnie do spełnienia marzenia. Obiecuję, że czas który w zamian za to dostanę wykorzystam w 100% .

Moja przygoda z tańcem rozpoczęła się gdy miałam 9. lat. Byłam dzieckiem z niekończącą się energią, które tańczyło na każdym wolnym skrawku podłogi - mama w końcu nie wytrzymała i zapisała mnie na zajęcia taneczne. Za co dziękuję jej do dziś. Przez 10. następnych lat rozwijałam się w Iławskim zespole ProContra. Po maturze trafiłam do Poznania na AWF na wspaniały kierunek - Taniec w Kulturze Fizycznej. Już po kilku miesiącach przekonałam się, że właśnie z tańcem chciałabym związać swoją przyszłość.

W przeciągu tych trzech lat robiłam co się da i ile się da, aby jak najbardziej pracować nad sobą i swoimi umiejętnościami. Uczyłam się w Szkole Tańca Współczesnego Natalii Draganik-Franke w Poznaniu, gdzie udało mi się dostać do projektu z Anną Marią Krysiak, który zwieńczony był prezentacją spektaklu ‚Siksika.Real People’. Przez dwa lata studiów byłam częścią Kompanii Tańca AWF Poznań pod opieką artystyczną Agnieszki Doberskiej, z którą zrealizowałam spektakl ‚Myśl Ucieleśniona’ z premierą w Teatrze Polskim w Poznaniu. Zatańczyłam w ‚Visiting Desert’, artystycznej części doktoratu Pauliny Wycichowskiej. Trafiło mi się też wziąć udział w dyplomie Pauliny Jaksim z Polskiego Teatru Tańca, a duet, który stworzyłam z Wojciechem Furmanem przeszedł preselekcje polskiej edycji SoloDuo Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Budapeszcie.

Ostatnio udało mi się też dostać na Solo Dance Contest 2019 i zaprezentować tam swoje solo dyplomowe. Aktywnie działam i staram się rozwijać w dziedzinie tańca, co zaowocowało utworzeniem wraz z Filipem Hylewiczem kolektywu pod nazwą Teatr Tańca Nieznany.

Niewyczerpalne pokłady energii towarzyszą mi do dziś, dlatego biorę udział w najróżniejszych warsztatach z pedagogami z całego świata i tańczę jak najwięcej mogę.

Kończąc ten słowotok, pragnę rzec, że taniec jest przepiękny i bardzo chciałabym mieć możliwość walczyć o siebie w tańcu, ale także o taniec wszędzie!O programie:
Vertigo International Dance Program to bardzo intensywny program taneczny, przepełniony od rana do wieczora zajęciami kształcącymi warsztat i rozwijającymi umiejętności tancerza. Program pozwala tancerzowi uczestniczyć w procesie twórczym jednej z wiodących kompanii tanecznych w Izraelu jak i na świecie.

Program daje artystom przestrzeń na rozwój ich własnej tożsamości artystycznej oraz umożliwia im odkrywanie życia społecznego i kulturalnego w Izraelu. Program gwarantuje pracę z najlepszymi choreografami z Izraela, przez co bardzo wzbogaca doświadczenie sceniczne tancerza-artysty i otwiera im drogę do przyszłej kariery tanecznej.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages