Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Sternik-pijak-recydywista nie mógł wpłynąć do portu. Nic dziwnego — miał ponad dwa promile

2019-08-06 12:02:12 (ost. akt: 2019-08-06 14:16:18)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

W sobotę 3 sierpnia popołudniu 54-letni mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego został zatrzymany na Jezioraku w Siemianach (gm. Iława) w chwili, gdy wpływał do portu. Miał ponad dwa promile alkoholu.

Bezpieczeństwo na wodzie jest równie ważne jak na drodze czy w powietrzu, ale zapomniał o tym mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego, który w sobotę 3 sierpnia pływał po Jezioraku łodzią motorową typu houseboat, mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

— Niebywałą trudność sprawiło mu wpłynięcie do portu w Siemianach, na co szybko zareagowali iławscy policjanci pełniący tego dnia służbę na akwenie najdłuższego jeziora w Polsce — czytamy na stronie internetowej KPP Iława.

— Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Postawiono mu zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym pod wpływem alkoholu, sprawca przyznał się do winy — dodają policjanci.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat dwóch. Przy okazji okazało się także, że mężczyzna ten był już wcześniej karany za przestępstwo z art. 178a kk, na co z całą pewnością zwróci uwagę sąd wydający w tej sprawie wyrok.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jaja #2772974 | 79.187.*.* 6 sie 2019 14:00

    "mężczyzna ten był już wcześniej karany za przestępstwo z art. 178a kk, " No to widać jak strasznie się przejął poprzednią karą! :-) Miał ja po prostu w czterech literach. Teraz też będzie miał i będzie dalej sobie pływał po pijaku! I tyle w temacie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages