Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Znęcali się nad najbliższymi. Dla jednego policyjny dozór i nakaz opuszczenia domu, dla drugiego areszt

2019-08-01 11:19:02 (ost. akt: 2019-08-01 11:27:32)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Wobec dwóch zatrzymanych przez policję mieszkańców powiatu iławskiego, podejrzanych o stosowanie wobec najbliższych przemocy, zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania i dozoru połączonego z obowiązkowym stawiennictwem w komisariacie w Suszu.

41-letni mieszkaniec gminy Susz za znęcanie się nad żoną usłyszał zarzuty z art. 207 § 1 kk. Dla jego ofiary codziennością stały się obraźliwe wyzwiska, awantury, odpychanie czy kontrolowanie. Za takie zachowanie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Do czasu sprawy sądowej podejrzany oddany został pod dozór policji, musi także opuścić mieszkanie oraz powstrzymać się od nadużywania alkoholu.

Drugi z mężczyzn to 40-letni mieszkaniec gminy Kisielice, który znęcał się nad żoną i matką. Nie był to jego pierwszy raz, przemoc fizyczną i psychiczną stosował już wcześniej. Zatrzymany przez iławską policję w trakcie interwencji domowej nie wrócił już na wolność, Sąd Rejonowy w Iławie nie wahał się przychylając się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie mężczyzny, który czas oczekiwania na wokandę spędzi w areszcie.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages