Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Burmistrz Iławy apeluje: "W czwartek 1 sierpnia uczcijmy minutą ciszy pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego"

2019-07-30 09:34:50 (ost. akt: 2019-07-30 09:39:36)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

— Zwracam się z apelem do mieszkanek i mieszkańców oraz wszystkich osób przebywających w Iławie, by 1 sierpnia, o godz. 17.00, gdy zawyją syreny, uczcić minutą ciszy pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego — apeluje Dawid Kopaczewski, burmistrz Iławy.

Apel burmistrza Iławy

"Szanowni Państwo.

75 lat temu, wiele warszawianek i warszawiaków chwyciło za broń. Ich walka trwała aż 63 dni. Był to bój o wolność i niepodległość nie tylko dla nich samych, ale także dla przyszłych pokoleń.

Tymi przyszłymi pokoleniami jesteśmy właśnie my, iławianki i iławianie, żyjący w wolnej, demokratycznej Polsce. Dla wielu z nas rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego była, jest i będzie symbolem, dlatego też zwracam się z apelem do mieszkanek i mieszkańców oraz wszystkich osób przebywających w Iławie, by 1 sierpnia, o godz. 17.00, gdy zawyją syreny, uczcić minutą ciszy pamięć o bohaterach tamtych dni.

Pamiętajmy o ich odwadze, determinacji, poświęceniu. Pamiętajmy o tych, którzy postanowili zawalczyć o naszą wolność. Bądźmy wówczas wszyscy razem.”
Dawid Kopaczewski

Dołączamy do apelu burmistrza i zachęcamy do wspólnego oddania hołdu poległym Powstańcom. 1 sierpnia przez cały dzień w sekretariacie Urzędu Miasta Iława oraz na ulicach naszego miasta rozdawane będą flagi Polski.

O godzinie 17.00 tradycyjnie zawyją syreny alarmowe. Szanowni mieszkańcy, mieszkanki, goście — zatrzymajmy się na minutę...

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages