Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

W czwartek Lidia Miłosz przejmie stery iławskiej kultury. Zobacz, co na chwilę przed objęciem stanowiska mówi nowa dyrektorka placówki

2019-07-29 13:28:27 (ost. akt: 2019-07-29 14:27:35)
Iławskim Centrum Kultury od pierwszego sierpnia pokieruje Lidia Miłosz

Iławskim Centrum Kultury od pierwszego sierpnia pokieruje Lidia Miłosz

Autor zdjęcia: Archiwum GI

Do końca lipca dyrektorem Iławskiego Centrum Kultury jest Ewa Wiśniewska. Jej miejsce od pierwszego sierpnia zajmie Lidia Miłosz, która nową pracę zawdzięcza wygranemu konkursowi, ogłoszonemu przez burmistrza Iławy.

Przypomnijmy. W kwietniu dość niespodziewanie obecna dyrektor Iławskiego Centrum Kultury, Ewa Wiśniewska złożyła wypowiedzenie z pracy. Powody jej odejścia do dzisiaj nie są znane. Zarówno Ewa Wiśniewska, jak i burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski sprawy nie komentują. Stosunek pracy obecnej dyrektorki wygasa z ostatnim dniem lipca.
Od pierwszego sierpnia fotel dyrektora zajmie Lidia Miłosz, która wygrała konkurs na to stanowisko. Pisaliśmy o tym tutaj Oficjalnie. Lidia Miłosz zostanie dyrektorem Iławskiego Centrum Kultury

— Jestem wypoczęta, pozytywnie nastawiona i z ogromnym entuzjazm zacznę pracę pierwszego sierpnia — mówi Gazecie Iławskiej Lidia Miłosz. — W miejscu w którym pracowałam do tej pory przez szesnaście lat spotkało mnie bardzo dużo ludzkiego dobra i pragnę dzielić się z nim z innymi — mówi. Zapytana o powody zgłoszenia swojej kandydatury w konkursie na dyrektora ICK Lidia Miłosz mówi, że pragnienie zmiany w życiu i rozwoju osobistego dojrzewało w niej od dłuższego czasu. — Kiedy pojawił się konkurs, postanowiłam zawalczyć o tę zmianę — komentuje.

O zdanie na temat nowej dyrektorki ICK zapytaliśmy burmistrza Iławy, Dawida Kopaczewskiego.

— Lidia Miłosz jest bardzo inteligentną i ambitną osobą, o czym mogą świadczyć jej sukcesy zawodowe w poprzednim miejscu pracy – mówi burmistrz. — Dzięki temu konkursowi miałem przede wszystkim spokój, ponieważ to ośmioosobowa komisja, w pracach której ja nie brałem udziału, wskazała dwie kandydatki. Panie przeszły do drugiego etapu, czyli rozmów z burmistrzem. Te osoby zostały praktycznie równo ocenione przez komisję. Dzięki konkursowi wiem, że kandydatka, którą wybrałem ma poparcie środowiska artystycznego, radnych i urzędników — wyjaśnia Kopaczewski.

Burmistrz Iławy ocenił też współpracę z odchodzącą Ewą Wiśniewską.
— Na poziomie dyrektor - burmistrz ta współpraca układała się poprawie — mówi. — Udało się zrealizować to, co było założone.

tow
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Agent #2769311 | 176.221.*.* 29 lip 2019 16:33

  Komentarz będzie ws. dróg odejścia Pani Ewy Wiśniewskiej po jej pożegnaniu.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages