Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

ŻEGLARSTWO|| Brązowe medale Ali i Kuby w Mistrzostwach Polski w sprintach!

2019-07-25 15:21:31 (ost. akt: 2019-07-25 13:03:36)
Kuba Gołębiowski (MOS SSW Iława, na zdjęciu pierwszy z lewej strony) pływa wraz ze Sławkiem Kapałką z YKP Gdynia w klasie 29er (bardzo szybka łódka, skiff)

Kuba Gołębiowski (MOS SSW Iława, na zdjęciu pierwszy z lewej strony) pływa wraz ze Sławkiem Kapałką z YKP Gdynia w klasie 29er (bardzo szybka łódka, skiff)

Autor zdjęcia: Marek Karbowski

Sprinty to nowa formuła regat żeglarskich, która ma podnieść ich atrakcyjność. Wyścigi odbywają się blisko brzegu, trwają około 10 minut, startuje 10 załóg, które walczyły wcześniej w eliminacjach. Zapewnia to wysoki poziom rywalizacji, dużą dynamikę, wymaga refleksu i znakomitych umiejętności technicznych.

W tym roku do finałów mistrzostw Polski, które odbyły się w Gdyni w dniach 22-23.07.2019 zakwalifikowali się Ala Michalewska w klasie Optimist i Kuba Gołębiowski, pływający wraz ze Sławkiem Kapałką z YKP Gdynia w klasie 29er (bardzo szybka łódka, skiff).

— Iławianie spisali się znakomicie, zdobywając po emocjonującej walce brązowe medale! Teraz przed nimi kolejne wyzwania: od poniedziałku Kuba rozpoczyna Mistrzostwa Świata, a Ala już niedługo wraz z innymi zawodnikami Stowarzyszenia Sportów Wodnych, wystartuje w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży — Marek Karbowski przybliża najbliższe plany żeglarzy z Iławy.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GIM2

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages