Poniedziałek, 19 października 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Zapraszamy na Szanty nad Jeziorakiem [SZCZEGÓŁY]

2019-07-25 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-25 12:06:45)

W imieniu organizatorów, Iławskiego Centrum Kultury zapraszamy na Szanty nad Jeziorakiem. Festiwal odbędzie się 2 i 3 sierpnia. Poniżej publikujemy program oraz kilka słów o wykonawcach. Wstęp na koncerty, które odbędą się w Porcie Śródlądowym i Amfiteatrze, jest darmowy!

SHANTAŻ
Shantaż od prawie dwudziestu lat propaguje ideę żeglarstwa i turystyki wodnej oraz reklamuje niepowtarzalne piękno krainy, w której ma możliwość mieszkać i tworzyć. W kompozycjach zespołu przewija się tematyka letnich żeglarskich przygód, mazurskich legend, historii i opowieści – także tych znanych powszechnie z książek o tematyce marynistycznej – bądź ich filmowych adaptacji.

STONEHENGE
— Zespół nasz grając muzykę irlandzką i szkocką zdobył już uznanie branży muzycznej oraz przychylność publiczności, która nigdy jeszcze nie zawiodła i zawsze wiernie nam towarzyszy, sprawiając, że to, co robimy ma sens… — piszą o sobie muzycy ze STONEHENGE.

MIETEK FOLK OLSZTYN
Mietek Folk Olsztyn – jest znanym w całym kraju wykonawcą piosenki żeglarskiej spod znaku czarnej bandery. Przewrotne, literackie, zawierające dużą dawkę humoru autorskie teksty, oparte są o autentyczne wydarzenia z historii nowożytnego piractwa. Brzmienie Mietek Folk Olsztyn – to energetyczna kombinacja pieśni morza, rytmicznego folku a nawet punk-rocka. Unikalnym elementem scenicznego wizerunku grupy są barwne stroje z epoki wielkich żaglowców, które sprawiają, że koncerty zespołu są niezwykle widowiskowe. Piosenki „Mietków” zyskały ogólnopolską popularność i weszły na stałe do wielu śpiewników żeglarskich.

WODNY PATROL
Zespół powstał w 1995r. Z wiosną 1996 roku nadszedł pierwszy sukces- Grand Prix na festiwalu „Złota Szekla” w Koninie. Tam też zespół został nominowany do udziału w XVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties ’97” w Krakowie. Kolejnym sukcesem było zdobycie w maju 1996 roku pierwszego miejsca na festiwalu „Szkuta” w Warszawie. Latem tego roku zespół zdobył wyróżnienie na festiwalu „Szanty w Mikołajkach”.

PROGRAM IMPREZY

Piątek 2 sierpnia 2019 r.
20.00 – Koncert zespołu Wodny Patrol
Miejsce: Port Śródlądowy
Wstęp wolny

Sobota 3 sierpnia 2019 r.
19.00 – SHANTAŻ
20.30 – Mietek Folk Olsztyn
22.00 – Koncert muzyki celtyckiej
z zespołem STONEHENGE
Miejsce: Amfiteatr im. Louisa Armstronga
Wstęp wolny

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nareszcie #2768215 | 88.156.*.* 26 lip 2019 19:27

    a amfiteatrze!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages