Jeziorak pokonał w sparingu Powiśle Dzierzgoń [WIDEO]. Jeszcze Sparta, puchar i zaczynamy ligę

2019-07-25 10:36:13(ost. akt: 2019-07-25 11:13:02)
Kibice Jezioraka — ci młodzi i trochę starsi — czekają z utęsknieniem na start forBET IV ligi. Tu akurat fani z Iławy podczas sparingu z Sokołem Ostróda

W meczu kontrolnym rozegranym w środę (24 lipca) na stadionie miejskim w Iławie piłkarze IV-ligowego Jezioraka pokonali Powiśle Dzierzgoń 2:1 (gole Radosława Galasa i Łukasza Suchockiego).
Jeziorak Iława — Powiśle Dzierzgoń 2:1 (1:0)
1:0 — Galas (42), 2:0 — Suchocki (75), 2:1 — Felski (81),
JEZIORAK: Malanowski — Kaźmierski, Kolcz, Ksiuk, Foj, Janiszek, Święty, Madej, Kuciński, Galas, Figurski,
Zagrali także: Ciura — Lewandowski, Kowalski, Kochalski, Suchocki,

W weekend występujące także w IV lidze Powiśle pokonało w sparingu GKS Wikielec. Drużyna trenera Wojciecha Tarnowskiego (przez ostatnie półtora sezonu prowadził zespół z Dzierzgonia) wygrywała wówczas już 2:0, by przegrać ostatecznie 3:4.

Wczoraj z ambitną ekipą z woj. pomorskiego swoich sił przed startem rozgrywek ligowych próbował Jeziorak, który w dotychczasowych meczach kontrolnych zanotował porażkę z III-ligowym Sokołem Ostróda (1:2 na swoim terenie), oraz zremisował na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz 1:1 (IV liga).

Grający trener iławskiego zespołu, Wojciech Figurski, w tych spotkaniach za każdym razem wystawiał inną jedenastkę wyjściową. To zrozumiałe — lipiec to czas przygotowań do nowego sezonu, czyli czas prób ustawień i składu, jednak wpływ na tę kolej rzeczy mają też kontuzje i urazy, które może szpitala z iławskiej drużyny nie zrobiły, ale małą przychodnię zdrowia — już tak.
W meczu z Powiślem z powodu zdrowotnych problemów mniejszych i większych nie mogli zagrać Paweł Sagan, Emil Brejdakowski, Remigiusz Parulis, Patryk Czarnota oraz kapitan zespołu, Krzysztof Kressin.

Iławianie na prowadzenie wyszli w 42. minucie meczu, kiedy to ciekawą zespołową akcję zakończyło dogranie piłki z boku pola karnego przez Arkadiusza Kucińskiego oraz finalizacja przez Radosława Galasa. Bramkarz Powiśla nie miał szans przy tym uderzeniu.

Gol na 2:0 (75 minuta) to z kolei asysta Galasa i trafienie Łukasza Suchockiego. Na uwagę zasługuje zarówno bardzo ładne dogranie piłki przez skrzydłowego Jezioraka, jak i przytomne wykończenie akcji przez doświadczonego zawodnika. Skrót meczu publikujemy poniżej.

Gości stać jeszcze było na bramkę honorową, zdobył ją w 81. minucie Robert Felski, ale ten gol by pewnie nie padł, gdyby nie błąd (złe rozegranie akcji) obrońcy z Iławy, Pawła Kolcza.

— W pierwszej połowie zagraliśmy w ustawieniu 4-1-4-1. Natomiast w drugiej połówce było to klasyczne 4-4-2 — mówi trener Figurski.

>>> W najbliższą sobotę (27.07) o 9.30 Jeziorak rozegra sparing na wyjeździe, rywalem będzie Sparta Brodnica. W sobotę 3. sierpnia iławianie zmierzą się w meczu I rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski z wygranym spotkania rundy wstępnej Zamek Szymbark — Płomień Turznica.

A już w sobotę 10. sierpnia pierwszy mecz nowego sezonu fotBET IV ligi. Jeziorak zagra wówczas na wyjeździe z beniaminkiem, Polonią Lidzbark Warmiński (początek prawdopodobnie o 16.00).