Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Będzie ciąg dalszy ścieżek za Wyspą Młyńską w Iławie

2019-07-09 16:49:54 (ost. akt: 2019-07-09 13:18:04)
Widok z lotu ptaka na fragment rzeki Iławki, przy którym powstanie kolejny etap ścieżki pieszo-rowerowej

Widok z lotu ptaka na fragment rzeki Iławki, przy którym powstanie kolejny etap ścieżki pieszo-rowerowej

Autor zdjęcia: Roni.pl/ UM Iława

Miasto Iława złożyło wniosek i otrzymało dotację na realizację kolejnego etapu projektu realizowanego na terenie Wyspy Młyńskiej pn. "Ochrona i efektywne wykorzystanie potencjału rzeki Iławki. Zagospodarowanie terenów wokół rz. Iławki - etap III".

Przypomnijmy, że oddany we wrześniu 2017 r. teren budowy przy ul. Kościuszki ukazał się mieszkańcom i turystom jako zorganizowana strefa do aktywnej rekreacji i wypoczynku, był to pierwszy etap całej koncepcji na ten teren.

Ideą stworzenia infrastruktury rekreacyjnej na Wyspie Młyńskiej było rozszerzenie i poprawa atrakcyjności turystycznej Iławy w oparciu o posiadane walory przyrodnicze wyspy znajdującej się w otoczeniu rzek: Młynówki i Iławki. Powstał tu park rekreacyjny na rodzinne spacery czyli przestrzeń do wypoczynku w kontakcie z przyrodą, wzbogacony o dodatkowe elementy takie jak: fontanna, pergole z roślinnością, siłownie terenowe, linarium oraz trampoliny.

Na portalu Gazety Iławskiej informowaliśmy o tym w artykule: Wyspa Młyńska i okolice Iławki – jak tu się pozmieniało!

Drugi projekt realizowany na Wyspie Młyńskiej był hołdem w stronę rowerzystów i polegał na budowie tras rowerowych wraz z infrastrukturą oraz ciągu pieszego o nawierzchni naturalnej. Powstałe nowe trasy na Młyńskiej stanowią jednocześnie kontynuację istniejących ścieżek pieszo-rowerowych nad rzeką Iławką. Ich bieg zaczyna się tuż za kładką wybudowaną nad rzeką Młynówką i prowadzi wzdłuż lewego brzegu Małego Jeziora Iławskiego, w kierunku południowo - wschodnim, do wiaduktu kolejowego.

To tu właśnie kończy się obecnie trasa rekreacyjna, nad czym ubolewa wielu rowerzystów i biegaczy w Iławie. Tym bardziej, że okoliczności przyrody są w tym miejscu wyjątkowo piękne i wciąż w większości nie odkryte przez mieszkańców.

Z myślą o nich oraz wszystkich tych, którzy kochają spacery w okolicznościach przyrody mamy dobrą wiadomość! Miastu udało się otrzymać dotację na realizację III etapu projektu, w ramach którego powstanie dodatkowy kilometr ścieżki prowadzącej dalej wzdłuż rzeki Iławki, gdzie za lasem miejskim połączy się z ul. Piaskową w rejonie ulicy Sosnowej.

W przyszłości planowana jest dalsza rozbudowa tutejszych tras!

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: UM Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages