Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Iławskie "Pokolenia" spotkały się, jak co roku

2019-07-05 14:49:22 (ost. akt: 2019-07-05 13:01:05)

Autor zdjęcia: archiwum "Pokoleń"

Blisko 70 osób z całego kraju, nie tylko z Iławy i okolic, związanych ze stowarzyszeniem "Pokolenia" spotkało się w sobotę 29. czerwca. Stałym punktem jest zawsze wizyta na stadionie miejskim, tuż przy pomniku orła.

Właściwie, to część osób należących do "Pokoleń" spotyka się częściej, bo raz na miesiąc, jednak głównym punktem jest zawsze umówione spotkanie w czasie lata. "Pokolenia" to grupa zrzeszająca pierwszych powojennych mieszkańców Iławy.

— Do stowarzyszenia "Pokolenia" należą między innymi byli członkowie Związku Młodzieży Polskiej, Związku Młodzieży Wiejskiej, Związku Harcerstwa Polskiego czy Powszechnej Organizacji „Służba Polsce”. Wielu z nas kontynuowało później edukację na dzisiejszym Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim — mówi Józef Korzeniewski, nasz łącznik z "Pokoleniami".
Na coroczne spotkania przyjeżdżają osoby praktycznie z całego kraju. Opoczno, Lubawa, Białystok, Warszawa, Olsztyn, Elbląg — członkowie "Pokoleń" rozsiani są po Polsce.

Ze stadionu grupa przyjaciół przeniosła się do Leśnej Przystani przy ul. Sienkiewicza, gdzie trwały długie rozmowy. Między innymi dotyczące wspomnień z II wojny światowej, którą niejedna osoba należąca do "Pokoleń" pamięta.
— Wszyscy doszliśmy do jedynego słusznego wniosku: nigdy więcej wojny! — dodaje Korzeniewski.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages