Czwartek, 28 maja 2020. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Kobiecy futbol wraca do Jezioraka! Trwa nabór do żeńskiej III-ligowej drużyny z Iławy

2019-07-05 10:41:47 (ost. akt: 2019-07-05 10:55:00)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Po kilku latach przerwy iławski klub sportowy ponownie będzie miał żeńską drużynę piłkarską. Przed chwilą dokonano zgłoszenia zespołu do warmińsko-mazurskiej III ligi kobiet. Cześć kadry już jest — to byłe zawodniczki GKS-u Wikielec, jednak inne piłkarki tez mogą spróbować swych sił w Jezioraku.

Pewnie nie byłoby takiego obrotu sprawy, gdyby nie fakt, że rozwiązała się właśnie drużyna w Wikielcu. Trener żeńskiego teamu Piotr Dymowski, wychowanek Jezioraka, wraca do macierzystego klubu — dalej w roli szkoleniowca — a zespołem GKS-u, jak wieść gminno-miejska niesie, nie miał się kto zaopiekować. W poprzednim sezonie III ligi GKS zajął 4. miejsce w 5-zespołowej stawce.

— Byłe piłkarki GKS-u zgłosiły się do nas z propozycją gry w barwach Jezioraka, w III lidze — mówi Marek Witkowski z Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, a jednocześnie trener w piłkarskiej akademii ITS Jeziorak.
— Zgłosiliśmy już zespół do III ligi, teraz trwać będzie dłuższy proces załatwiania spraw formalnych związanych z przejściem zawodniczek z GKS-u do Jezioraka. Jesteśmy w kontakcie z Markiem Łukiewskim, prezesem Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, miedzy innymi w kwestii ilości drużyn, które zagrają w przyszłym sezonie III ligi. Póki co, nie ma ich za dużo — dodaje Witkowski.

WMZPN wciąż zbiera zespoły chętne do gry w III lidze. Nabór trwa także w Jezioraku, na treningi do iławskiej drużyny zaprasza trener Piotr Lange (w przyszłości być może dołączy do niego także Piotr Dymowski).
— Kilka lat temu prowadziłem, ale tylko przez moment, grający wówczas także w III lidze zespół kobiecy Jezioraka. To było jednak dawno, w futbolu to bardzo dużo, więc podchodzę do tego zadania jak do czegoś zupełnie nowego dla mnie — mówi Lange.

Zawodniczki, lub dziewczyny i kobiety, które nigdy nie trenowały, a chciałyby zacząć przygodę z piłką nożną, mogą kontaktować się z trenerem Lange pod numerem telefonu 784 043 771.

— Cieszymy się, że żeńska piłka wraca do naszego klubu. Po kilku latach przerwy, znów będziemy mieli zespół w III lidze. Fajnie, to zawsze jaka nowość i atrakcja dla kibiców — mówi prezes Jezioraka Andrzej Sobiech.

Liga = kasa. Nakłady na zespół nie będą na pewno wielkie, nawet nie duże, jednak jakieś koszty związane z prowadzeniem zespołu i uczestniczeniem w rozgrywkach zawsze są. ICSTiR i Jeziorak szukają już środków i zerkają z nadzieją w stronę władz miasta.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kibic #2758835 | 46.186.*.* 8 lip 2019 09:35

    No i będzie 3 liga w Iławie już w tym sezonie haha

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages