Niedziela, 13 października 2019. Imieniny Edwarda, Geraldyny, Teofila

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkole Językowej GREGOR w Iławie [ZDJĘCIA, ROZMOWA]

2019-06-27 12:05:44 (ost. akt: 2019-06-27 12:08:37) Artykuł sponsorowany
Grzegorz Olszewski (z lewej), dyrektor szkoły językowej GREGOR, podczas wręczania certyfikatów

Grzegorz Olszewski (z lewej), dyrektor szkoły językowej GREGOR, podczas wręczania certyfikatów

Autor zdjęcia: Paulina Kasprzycka / Gazeta Iławska

Zasłużone wakacje dla uczniów Szkoły Językowej GREGOR rozpoczęły się 18 czerwca! Jest już tradycją, że szkoła organizuje uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wszyscy tegoroczni kursanci GREGORA oraz goście zostali zaproszeni do Portu Śródlądowego w Iławie, aby dostojnie podsumować i pożegnać mijający rok kursów. Na początku dyrektor szkoły Grzegorz Olszewski powitał wszystkich oraz poinformował, że to już ósmy ukończony rok kursów w szkole GREGOR. Pan Grzegorz znalazł dla nas chwilę, by porozmawiać o swojej szkole.

Panie Grzegorzu, ile certyfikatów dotychczas wydała pana szkoła?
— Działamy na iławskim rynku od 2011 roku. Do tej pory zostało wydanych kilkaset certyfikatów, a w tym roku dotychczas 182. Mówiąc dotychczas mam na myśli, że kilka kursów jest jeszcze w trakcie i spodziewamy się wydać jeszcze ok. 60 certyfikatów, co, proszę mi uwierzyć, jest dla nas rekordem jak na rok szkolny.
W jakich językach uczy mówić GREGOR?

Język angielski jest wciąż językiem dominującym, jeśli chodzi o wybór nauczanego języka obcego w naszej szkole, choć są i tacy, którzy kształcą swoje umiejętności w języku niemieckim. Uczymy również języka rosyjskiego, którego w tym roku uczyło się kilka osób.

W jaki sposób można szlifować język obcy poza lekcjami?
— Idziemy z duchem czasu prowadzimy także kursy przez internet, cieszą się one coraz większą popularnością, gdyż komfort przy nauce języków obcych jest jednym z kluczowych czynników, którego bez wątpienia można mieć podczas nauki online. Oprócz tego, kursanci korzystają z różnego rodzaju aplikacji, które mają dostępne przy sobie. Są osoby, które preferują używanie słowników papierowych, jednak coraz częściej przeważają ci, którzy korzystają ze słowników internetowych i tak bywa również u nas na zajęciach.

Co wpływa na sukcesy szkoły a przede wszystkim na wysoką zdawalność egzaminów?
— Atmosfera zajęć w GREGORZE jest zawsze bardzo pozytywna, bezustannie dbają o to jego lektorzy. Coraz większa kadra pokazuje, że GREGOR wciąż rozwija się, pragnąc świadczyć naukę języków obcych na najwyższym poziomie. Sam wchodzę w jej skład, a w tym roku mogę poszczycić się tym, że zostałem oficjalnym egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży egzaminu ósmoklasisty oraz maturalnego. Dzięki temu kursy przygotowujące do zdania tych egzaminów zostały i są przygotowywane na najwyższym poziomie przez osobę do tego bardzo kompetentną. Porozmawiajmy o egzaminie ósmoklasisty. Wraz z kursantami obawialiśmy się go, gdyż w tym roku szkolnym odbył się po raz pierwszy. Jednak systematyczność i ciągła praca dała znakomite efekty. Już w pierwszym roku tego egzaminu możemy pochwalić się kursantem z wynikiem 100%. Były też wyniki do tego zbliżone, jak 98%, 95%, 90%. Ogromnie się cieszymy, że mogliśmy się przyczynić do sukcesu naszych kursantów.
Poza tym, szkoła ma także inny aspekt: socjalizacyjny: nasi uczniowie zawiązują tu wieloletnie przyjaźnie, przywiązują się do prowadzących, nie ma tu dużej rotacji nauczycieli. Dlatego z tego miejsca pragnę podziękować swoim nauczycielom.
Pani Marcie Górnej, nauczycielce języka niemieckiego, współpracującej ze szkołą od samego początku, czyli od 2011 roku, Panu Przemysławowi Chełkowskiemu, nauczycielowi języka angielskiego i amerykańskiego, pracującemu w szkole GREGOR od 2012 roku, Pani Agnieszce Jankowskiej, nauczycielce języka angielskiego, specjalizującej się nauczaniem nowoczesnymi metodami w grupach dla dzieci i młodzieży, a współpracującej ze szkołą GREGOR od 2015 roku oraz Pani Marii Sochackiej, która związała się ze szkołą od 2018 roku, ucząc języka angielskiego w korporacjach. GREGOR to śmiało można powiedzieć szkoła rodzinna, dlatego pragnę podziękować swoim rodzicom, Hannie Olszewskiej i Mirosławowi Olszewskiemu, którzy zajmują się całą administracją szkoły i są naprawdę niezastąpieni.

INFO
GREGOR to nie tylko źródło wiedzy językowej, ale szkoła, która wspiera kulturę i sport. W tym roku otrzymaliśmy już drugą statuetkę od Wójta Gminy Iława za wspieranie kultury w 2018 roku, a i kolejny raz braliśmy czynny udział w organizacji Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Gazety Iławskiej, gdzie laureat otrzymał voucher na roczny kurs językowy w naszej szkole. Jesteśmy dumni, że możemy w takim stopniu być wsparciem dla kultury i sportu naszego regionu.
Sercem szkoły są bez wątpienia sami kursanci, bez których szkoła nie istniałaby, a których podczas uroczystości zakończenia roku kadra szkoły GREGOR chciała uhonorować certyfikatami i gadżetami. Grzegorz Olszewski zaprosił do uczestnictwa w kursach w roku szkolnym 2019/2020, a rekrutacja ruszyła właśnie 18 czerwca i trwać będzie do końca września.

Promocja!! Te osoby, które wypełnią formularz zgłoszeniowy na kursy językowe w grupach zorganizowanych do końca czerwca otrzymają pierwsze dwa tygodnie zajęć GRATIS!!! Poza tym, zachęcamy do śledzenia naszych portali społecznościowych, bo mamy przygotowany szereg promocji dla osób aktywnych.

Zapisywać się można poprzez stronę internetową szkoły www.gregor.edu.pl/zapisy/
Rok szkolny 2019/2020 GREGOR rozpoczyna się 16 września 2019 roku. Serdecznie zapraszamy.

Nauczymy cię mówić na kursach językowych - do wyboru: język angielski, język niemiecki, język rosyjski.

Kursy skierowane są dla dzieci od 6 roku życia, młodzieży szkolnej oraz dorosłych. Zachęcamy do zapisów na profesjonalnie przygotowane kursy przygotowujące do egzaminów ósmoklasisty oraz maturalnego.

GREGOR Szkoła Językowa
695 708 620
www.gregor.edu.pl
https://www.facebook.com/gregornauka
https://www.instagram.com/gregornaukajezykow/
kontakt@gregor.edu.pl

Siedziba:
Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie
ul. Jagiellończyka 3
14-200 Iława


Gazeta Iławska
r.ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages