Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Święto Muzyki w Iławie — to już dziś! Zaczynamy o 16.30, atrakcje także dla dzieci

2019-06-21 11:26:19 (ost. akt: 2019-06-21 11:50:58)
Zdjęcie ilustracyjne — parada jazzowa ulicami Iławy podczas Złotej Tarki 2013

Zdjęcie ilustracyjne — parada jazzowa ulicami Iławy podczas Złotej Tarki 2013

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Po raz pierwszy w historii Iława włącza się w obchody międzynarodowego Święta Muzyki. Dziś (piątek 21 czerwca) w kilku punktach miasta (m.in. na nabrzeżu Małego Jezioraka) będzie można za darmo posłuchać muzyki na żywo. Szczegóły w artykule oraz na plakatach, pierwsze występy rozpoczną się o 16.30.

Iławska nieformalna grupa OD-WAŻNE organizuje w Iławie obchody Święta Muzyki i za naszym pośrednictwem zachęca do uczestnictwa w wydarzeniu, do którego dojdzie w piątek 21 czerwca.
Święto Muzyki to cykliczne wydarzenie, które odbywa się na całym świecie w pierwszy dzień lata, czyli 21 czerwca. Tego dnia instytucje, nieformalne grupy i zespoły organizują ogólnodostępne i bezpłatne koncerty w przestrzeni miasta. Święto Muzyki jest nietypowym festiwalem ponieważ pozwala przeżywać muzykę „na żywo” — tłumaczy Hanna Kawałek z grupy OD-WAŻNE.

— Ideą święta jest ukazanie siły, różnorodności i bogactwa muzyki, poprzez prezentację jak największej liczby jej nurtów i rodzajów. To dzięki temu, w dniu Święta Muzyki mogą zaprezentować się artyści o różnych brzmieniach i często o nietypowym charakterze. Letni i swobodny charakter imprezy daje niepowtarzalną okazję na zaprezentowanie się młodych muzyków, którzy chcą po raz pierwszy spróbować swoich sił przed publicznością — dodaje jedna z organizatorek.

Występy odbędą się w kilku miejscach w Iławie, m.in. w Porcie Śródlądowym Iława przy ul. Chodkiewicza 5, w galerii handlowej Jeziorak, w amfiteatrze, w fosie miejskiej, w restauracjach (Opcja, U Czapy, Kaper), hotelach (Port 110, Stary Tartak), w przystani Pod Omegą, a także na brzegu Małego Jezioraka od strony ulicy Mickiewicza i przy rezydencji Stary Spichlerz.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych — od godziny 16.00 do 18.00 w fosie miejskiej (tuż przy kinoteatrze i "czerwonym" kościele) odbędzie się wydarzenie — nie tylko związane z muzyką — przewidziane dla dzieci.

— Osoby, które do tej pory się do nas nie zgłosiły, a poczują chęć muzykowania nawet dziś, mogą się w każdym momencie włączyć do wydarzenia — tłumaczy Edyta Kocyła-Pawłowska z OD-WAŻNYCH.
— Można na przykład wystąpić po muzykach, którzy są wymienieni na plakatach [galeria plakatów poniżej — przyp. red], ale mamy też wolną lokalizację — nową klubokawiarnię Kubek w Kubek przy ulicy Wyszyńskiego 31c. Są jeszcze takie lokalizacje, gdzie można wystąpić bez nagłośnienia albo z własnym: na przykład zatoczka przy ul. Mickiewicza, w okolicach cukierni Sowa i pizzerii Don Corleone — dodaje iławianka.

W czasie Święta Muzyki zaprezentowane zostaną bardzo różne style muzyczne. Usłyszymy muzyków, którzy mają za sobą debiut a nawet nagranie płyty, ale też takie osoby, którzy wcześniej nie występowały publicznie.

Koordynatorem przedsięwzięcia są OD-WAŻNE. Dane do kontaktu: e-mail: swieto.muzyki@wp.pl, tel. +48 664 114 854. Święto Muzyki ma charakter ogólnodostępny i bezpłatny – koordynator wydarzenia, nieformalna grupa OD-WAŻNE, nie wypłaca wynagrodzeń z tytułu występu w ramach Święta.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages