Iławianie startowali w finale ogólnopolskim zawodów Nestle Cup Lekkoatletyka Dla Każdego [ZDJĘCIA]

2019-06-21 10:03:22(ost. akt: 2019-06-21 10:33:20)
Na zdjęciu od lewej strony Oliwia Tarnowska, Natalia Zięba i trenerka Aneta Ostanek

Autor zdjęcia: archiwum iławskiej grupy Lekkoatletyka dla każdego

W Warszawie odbył się Finał Ogólnopolski zawodów Nestle Cup. Iławę reprezentowało aż 4 zawodników, którzy zwyciężyli podczas Wojewódzkich Zawodów Lekkoatletyka Dla Każdego.
W Giżycku podczas finału wojewódzkiego znakomicie zaprezentowali się: Tomek Kozibski (SP Piotrkowo) w biegu na 300m, Ola Kowalska (SP5 Iława) w biegu na 80m przez płotki oraz Oliwia Taranowska (SP5) i Natalia Zięba (SP Wikielec).

Podczas finałów krajowych w Warszawie najmłodsze lekkoatletki rywalizowały w konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłką lekarską oraz w biegu sztafetowym. Dla dziewczynek był to start drużynowy — reprezentując województwo warmińsko-mazurskie razem z koleżankami i kolegami z innych miast. Najmłodsze uczestniczki finałów zajęły szóste miejsce drużynowo w kategorii U12!

— Ponadto, indywidualnie w biegu na 60 metrów Natalia Zięba uplasowała się na wysokim szóstym miejscu z fenomenalnym czasem 8.81s! Tomek Kozibski był siódmy w biegu na 300 metrów w kategorii U-14 — relacjonuje Aneta Ostanek, trenerka prowadząca w Iławie zajęcie Lekkoatletyka Dla Każdego.

Oli Kowalskiej niestety nie udało się dostać do ścisłego finału, w biegu przez płotki ostatecznie zajęła 11. miejsce, jednak Ola nie zwalnia tempa i na drugi dzień wystartowała w Krakowie w Mistrzostwach Polski Sztafet, gdzie biegła na pierwszej zamianie sztafety szwedzkiej reprezentując nasze województwo.

— Ostatecznie sztafeta ta zajęła piąte miejsce w Polsce! To wielki sukces, ale też wyróżnienie młodej zawodniczki. Wielkie gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów — dodaje Aneta Ostanek.