Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Zapraszamy na Susz Triathlon 2019!

2019-06-13 11:04:38 (ost. akt: 2019-06-13 11:39:49)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów Susz Triathlon

Spokojne dziś i ciche okolice Plaży Miejskiej w Suszu za tydzień zmienią się w tętniące emocjami sportowo-kulturalne miasteczko Susz Triathlon 2019. Tegoroczne zawody odbędą się w dniach 21 – 23 czerwca i będą podwójnie kultowe.

Na pierwszym miejscu jest oczywiście sport. Triathlon w Suszu to połączenie pięknej tradycji, ogromnego doświadczenia organizatorów oraz niepowtarzalnej atmosfery sportowego święta, którą tworzą jedyni w swoim rodzaju, kibice, dopingujący zawodników na całej trasie zawodów. Dla wielu triathlonistów odbywająca się rokrocznie od 28 lat impreza zyskała już status kultowej.

Tegoroczny Susz Triathlon będzie „kultowy” z jeszcze jednego powodu. Mowa o koncertach gwiazd muzyki na plenerowej suskiej scenie, które od wielu lat towarzyszą zmaganiom sportowym. W tym roku wystąpi na niej m.in. zespół – nomen omen - Kult.

Susz Triathlon 2019 rozpocznie się w piątek, 21 czerwca. Pierwszy dzień imprezy będzie miał charakter organizacyjny, związany z rejestracją zawodników, odprawami technicznymi i przygotowaniem do wyścigów, które odbywać się będą w sobotę i niedzielę. Już w piątek będzie także okazja do odwiedzenia, organizowanych tradycyjnie w hali CSiR, targów EXPO, w którym udział wezmą sponsorzy, partnerzy ST 2019 oraz firmy reprezentujące branżę sportową. A wieczorem – koncert Kultu.

Sobota, 22 czerwca, będzie pierwszym dniem startów. Rozpoczną je najmłodsi sportowcy, którzy w sobotni poranek wystartują w przygotowanych specjalnie dla nich zawodach aquathlonowych. Następnie odbędzie się oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski w Triathlonie na Dystansie Sprinterskim. Po ceremonii uwaga kibiców skupi się na zawodnikach, rywalizujących o miano najlepszego sprintera wśród grup wiekowych. Punktem kulminacyjnym sobotnich startów będzie rywalizacja najlepszych polskich triathlonistów w Mistrzostwach Polski Elity na Dystansie Sprinterskim. Podsumowaniem kulturalnym soboty będzie występ Eweliny Lisowskiej.

Niedziela (23.06) zdominowana będzie przez zawodników startujących na dystansie 1/2 Iron Man. Już po raz drugi na tym dystansie ścigać się będą uczestnicy Mistrzostw Polski Policji. Ostatnim niedzielnym wyścigiem będą Mistrzostwa Polski w Triathlonie Sztafet MIX na Dystansie Sprinterskim.

Listy startowe są już zamknięte. We wszystkich startach weźmie łącznie udział prawie 1000 zawodniczek i zawodników! Miło nam poinformować, że patronat honorowy nad imprezą objął marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin.

Serdecznie zapraszamy na Susz Triathlon 2019!

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Plakat promujący Susz Triathlon 2019


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages