środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Niewybuch w lesie w okolicach Frednowych! Natrafił na niego rowerzysta [WIDEO, ZDJĘCIA]

2019-06-10 17:01:16 (ost. akt: 2019-06-10 17:48:56)
Pocisk artyleryjski kaliber 76 mm, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, został odnaleziony w lesie na północny zachód od wsi Frednowy, w kierunku Emilianowa i Wilczan

Pocisk artyleryjski kaliber 76 mm, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, został odnaleziony w lesie na północny zachód od wsi Frednowy, w kierunku Emilianowa i Wilczan

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W niedzielę (9 czerwca) wieczorem mieszkaniec powiatu iławskiego, jadąc rowerem po leśnej ścieżce w okolicach wsi Frednowy (gm. Iława), natrafił na niewybuch. To pocisk artyleryjski kaliber 76 mm, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Co ciekawe, mężczyzna który w niedzielę natrafił na niewybuch leżący na wąskiej leśnej ścieżce, nie powiadomił o tym fakcie odpowiednie służby, tylko naszą redakcję w poniedziałek, z samego rana.

Szybko pojechaliśmy na miejsce i wraz z mieszkańcem powiatu iławskiego udaliśmy się w okolice znaleziska. Pocisk dalej leżał w tym samym miejscu, co w niedzielę wieczorem. Nasz czytelnik uznał, że jak poinformuje nas, to będziemy wiedzieli co z tym fantem dalej zrobić.

Poinformowaliśmy więc odpowiednie służby o tym, że przedmiot przypominający kształtem pocisk został odnaleziony w lesie na północny zachód od wsi Frednowy, w kierunku Emilianowa i Wilczan. Po chwili przyjechał dzielnicowy, mł. asp. Waldemar Olszewski, który wstępnie potwierdził, że rzeczywiście jest to niewybuch. Kolejny funkcjonariusz, z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego uznał to już na 100 procent: skorodowany przedmiot to pocisk artyleryjski kaliber 76 milimetrów pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

— O znalezisku poinformowani zostali wojskowi saperzy z Lidzbarka Warmińskiego, którzy zabrali niewybuch na poligon, gdzie zostanie on zneutralizowany — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

— Przypominamy i apelujemy: w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo — dodaje asp. Kwiatkowska.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ło mój boze .. #2745076 | 83.9.*.* 10 cze 2019 20:35

  takie to my koło Musańca mieli duzo ... nikt nie z zgłasał sami usuwalim .. a tera senasacja tyle pisania ..po co ..wiadomo reklama

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages