Jeziorak wygrał z Concordią! 0:4 z niepokonanym dotychczas liderem! Znamy wyniki sobotnich meczów

2019-05-25 17:03:49(ost. akt: 2019-05-26 10:50:59)
Piłkarze Jezioraka jako pierwsi z grona IV-ligowców znaleźli sposób na pokonanie Concordii w tym sezonie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Za nami pierwsza odsłona piłkarskiego weekendu (25/26 maja). W kapitalnych nastrojach wracają z Elbląga zawodnicy Jezioraka Iława, którzy wygrali na wyjeździe z liderem IV ligi Concordią Elbląg. W Lubawie w derbach powiatu Motor Lubawa zwyciężył 4:1 z GKS-em Wikielec. Z trzema punktami wraca z Kętrzyna Unia Susz. Jutro dokończenie piłkarskiego weekendu.
Concordia Elbląg — Jeziorak Iława 0:4 (0:2)
0:1 - Arkadiusz Kuciński (9), 2:0 - Remigiusz Parulis (45), 0:3 - Daniel Madej (65), 0:4 - Kuciński (88)

Concordia w tym sezonie jeszcze nie przegrała - taki stan obowiązywał przynajmniej do meczu z iławianami. W Elblągu w przypadku pokonania Jezioraka szykowano już fetę związaną ze świętowaniem awansu do III ligi. Szampan musi jednak jeszcze poczekać, przynajmniej do kolejnego meczu. Zespół z Iławy popsuł gospodarzom święto.

Drużyna Jezioraka przed wyjazdem na pojedynek z Concordią spacerowała w Lasku Miejskim znajdującym się za stadionem przy ul. Sienkiewicza. Relaks i świeże powietrze tak dobrze podziałały na drużynę grającego trenera Wojciecha Figurskiego, że już 9 minut po rozpoczęciu spotkania wyszła na prowadzenie. Gola w 9 minucie zdobył Arkadiusz Kuciński (15 bramka w sezonie). Na 2:0 tuż przed przerwą podwyższył Remigiusz Parulis.

W 65 minucie było już 0:3. Tym razem na listę strzelców wpisał się Daniel Madej, a festiwal strzelecki zakończył Kuciński, zdobywając bramkę na 4:0.
Iławianie wzięli tym samym rewanż za porażkę z rundy jesiennej - wówczas Jeziorak przegrał na swoim terenie z Concordią 0:5.

Motor Lubawa — GKS Wikielec 4:1 (2:0)
1:0, 2:0 - Cezary Sobolewski (7, 27), 3:0 - Roman Śnieżawski (74), 4:0 - Cezary Sobolewski (81), 4:1 - Remigiusz Sobociński (87 karny)

Granica Kętrzyn — Unia Susz 0:2 (0:1)
0:1 - Marcin Sawicki (44), 0:2 - Cezary Dedek (56),

A KLASA
gr. 2

Orzeł Ulnowo — KS Tyrowo 7:1 (3:1)
Gole dla Orła: Dawid Ciążkowski (3), Maciej Wilczak (2), Mariusz Wenderski (1), Piotr Misiak (1)