środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Kolejni trzej poszukiwani z powiatu iławskiego trafili za kratki

2019-05-23 13:50:41 (ost. akt: 2019-05-23 13:56:54)
Więzienie w Barczewie

Więzienie w Barczewie

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dobre rozpoznanie rejonu służbowego oraz kontakt z lokalną społecznością – to ważne i bardzo przydatne elementy, które w policyjnej pracy pomagają zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tak też było w przypadku 40-latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności, 29-latka zatrzymanego podczas kontroli drogowej czy 35-latka zatrzymanego na podstawie listu gończego.

Wśród wielu różnych czynności policyjnych, które na co dzień wykonują funkcjonariusze, jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. Osoby te rzadko czekają na mundurowych w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem.

>>> Suski dzielnicowy podczas obchodu rejonu służbowego ustalił miejsce przebywania osoby ukrywającej się przed organami ścigania. Policjant uzyskał informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może przebywać poszukiwany przez policję 40-latek. Mundurowy pojechał we wskazane miejsce, gdzie potwierdził informację.

Mieszkaniec powiatu iławskiego poszukiwany był na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym. Policjanci zatrzymali 40-latka i odkonwojowali do zakładu karnego. Mężczyzna spędzi tam najbliższe 10 dni ponieważ nie opłacił grzywny za popełnione wykroczenia — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

>>> Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci iławskiego ruchu drogowego. Zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach.
— Okazało się, że 29-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca gminy Lubawa i odkonwojowali do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 176 dni za kradzieże — wyjaśnia asp. Kwiatkowska.

>>> Policjanci z zespołu do spraw poszukiwań ustalili, że kolejny poszukiwany listem gończym, w tym przypadku: 35-latek, przebywa na terenie powiatu ostródzkiego. Kiedy funkcjonariusze pojechali zatrzymać mężczyznę, wybierał się on właśnie do pracy.
— Policjanci oświadczyli mu, że jest poszukiwany i to na podstawie listu gończego wystawionego przez sąd. Mężczyzna był bardzo zdziwiony. Dodali, że za to, iż nie płacił alimentów, najbliższe 5 miesięcy spędzi w zakładzie karnym, do którego został odkonwojowany — relacjonuje rzeczniczka prasowa KPP Iława.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jarosław #2737217 | 78.26.*.* 23 maj 2019 19:35

    Normalnie sami wielcy przestępcy, nie lepiej zmusić ich do pracy aby spłacili długi.Tetaz Posiedzą sobie na koszt państwa.Brawo i jeszcze raz brawo dla policji.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages