Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Warsztaty obywatelskie. Jak być wyborcą, a nie tylko zagłosować

2019-05-20 08:40:03 (ost. akt: 2019-05-20 08:43:57)

Autor zdjęcia: Fabryka Inicjatyw Obywatelskich

W gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej zorganizowano w czwartek (16 maja) warsztaty „Jak być wyborcą, a nie tylko zagłosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego?”.

- Zależało nam na podkreśleniu, jak ważne jest świadome głosowanie – mówi Edyta Kocyła-Pawłowska z Fabryki Inicjatyw Obywatelskich „Łączy nas Iława”, współorganizatora warsztatów. – Dlatego zaprosiliśmy do Iławy przedstawicielkę Stowarzyszenia 61. Mam nadzieję, że udało się dziś uporządkować wiedzę na temat zadań Komisji, Parlamentu i Rady Europejskiej.
Warsztaty poprowadziła Magda Żarnawska z wspomnianego Stowarzyszenia 61, które jest niezależną, apartyjną organizacją pozarządową. Jej celem jest dostarczanie obywatelom informacji o osobach pełniących wybieralne funkcje publiczne.
Z kolei Fabryka Inicjatyw Obywatelskich „Łączy nas Iława” to młode stowarzyszenie, które chce się zajmować edukacją obywatelską i wspierać budowanie społeczeństwa obywatelskiego, zaangażowanego w życie publiczne.
Uczestnicy, podzieleni na frakcje polityczne, spróbowali negocjować i głosować nad dyrektywą klimatyczną. Mimo że proces uchwalania prawa europejskiego jest złożony, to przy zabawie udało się zrozumieć, na czym polega. I to właśnie był cel – żeby zrozumieć, jak ważna jest współpraca.

Wybory do Parlamentu Europejskiego już 26 maja. Wkrótce kolejne działania Fabryki Inicjatyw Obywatelskich.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages