17 bramek we Frednowych! Znamy wyniki sobotnich meczów piłkarskich

2019-05-18 18:01:07(ost. akt: 2019-05-20 11:56:38)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Liga gra! W sobotę (18 maja) nasze drużyny piłkarskie występujące w IV lidze oraz w A i B klasie rozegrały mecze - odpowiednio - 25 i 18 kolejki sezonu 2018/19. W niedzielę dokończenie piłkarskiego weekendu.
IV LIGA
GKS Wikielec — Granica Kętrzyn 3:2 (1:0)

1:0 – Goździejewski (25), 1:1 - Rałowiec (51 k), 2:1 - Karczewski (70), 3:1 - Korzeniewski (87), 3:2 - Swacha – Sock (92 k)

GKS: Malanowski, Sz. Jajkowski (46 Słomski), Korzeniewski, Kacperek, M. Jajkowski, Wodzicki, Karczewski, Kwiatkowski (87 Jaworski), Goździejewski (78 Kowalczyk), Piórkowski, Jankowski,

Pierwsza połowa pod dyktando zespołu z Wikielca, który miał sporo akcji podbramkowych. Jako pierwszy trafił w 25 min Łukasz Goździejewski. Dwie minut później Marcin Karczewski trafił w poprzeczkę bramki przeciwnika.

Po przerwie chwila nieuwagi, niezbyt czysta interwencja Jakuba Słomskiego i rzut karny dla gości - tak padł gol wyrównujący. W 70 i 88 min dobre akcje ofensywne zostały zakończone golami, na listę strzelców wpisał się Karczewski i Adrian Korzeniewski. Było 3:1, jednak w doliczonym czasie gry Granica zdobyła jeszcze bramkę kontaktową, ponownie z rzutu karnego.

Kolejny mecz GKS-u Wikielec w sobotę 25 maja o godz. 16:00 - „Gieksa” jedzie na derby do Lubawy.

Skrót meczu GKS - Granica
źródło: Wikielec Tv

Unia Susz — Zatoka Braniewo 3:3 (2:2)
- Festiwal bramek, niewykorzystanych okazji, ale również błędów po obu stronach boiska. Dużo zwrotów akcji zapewniło kibicom emocje do ostatniego gwizdka sędziego. Wszystkie gole dla Unii zdobył Krystian Staniec - informuje redakcja www.unia-susz.pl.

Jeziorak Iława — MKS Korsze 6:1 (2:0)
1:0 – Galas, 2:0 – Figurski, 3:0, 4:0 – Święty, 4:1 – Trafarski, 5:1 – Kressin, 6:1 – Figurski,

JEZIORAK: Mazurowski (45 Jędrzejewski) – Sagan (65 Kaźmierski), Ksiuk (70 Bojarowski), Kressin (75 Kowalski), Foj, Parulis, Galas, Kuciński (70 Kolcz), Święty (60 Madej), Suchocki (60 Czarnota), Figurski,

Drużyna z Iławy na przestrzeni ostatnich 13. meczów przegrała tylko raz, w Nowym Mieście Lubawskim. Większość tych spotkań Jeziorak rozstrzygał na swoją korzyść. Po wpadce z Drwęcą przyszły trzy zwycięstwa z rzędu. Ostatnie zostało zapisane na konto zespołu grającego trenera Wojciecha Figurskiego w sobotę.

Gospodarzom prowadzenie dał Radosław Galas, na 2:0 podwyższył Figurski. W przerwie nastąpiła zmiana bramkarzy, jednak nie z powodu kontuzji czy słabej dyspozycji Dawida Mazurowskiego. Trener Figurski chciał po prostu dać obu szansę zaprezentowania się przed iławską publicznością w takim samym wymiarze czasowym.

Po zmianie stron Łukasz Święty dwukrotnie udowodnił, że potrafi być skuteczny pod bramką rywali. MKS odpowiedział tylko jednym trafieniem, dobrze znanego w Iławie Piotra Trafarskiego (grał w Jezioraku), ale gole Krzysztofa Kressina i ponownie grającego trenera („Figur” ma już 17 goli w tym sezonie) jeszcze mocniej przypieczętowały wygraną.

- Przed sezonem zakładałem, że zdobędziemy w jego trakcie 60 punktów. Jesteśmy bliscy realizacji tego założenie – mówi Figurski. Za tydzień Jeziorak gra na wyjeździe z liderującą od dawna w tabeli IV ligi Concordią Elbląg.

A KLASA
gr. 2
Zatoka II Braniewo — Orzeł Ulnowo 5:1 (2:0)

gr. 4
LZS Frednowy — Zamek Kurzętnik 12:5 (4:3)
- Wiele meczów w swoim życiu widziałem, ale takiego jeszcze nigdy! - mówi Krzysztof Soja, kierownik drużyny z Frednowych. Już po pierwszej połowie było 4:3 dla gospodarzy, po zmianie stron Zamek wyszedł nawet na prowadzenie, ale piłkarze zespołu prowadzonego przez trenerski duet Piotr Dymowski/ Przemysław Roszkowski wytrzymali presję i zbudowali solidną przewagę. Siedmiobramkową przewagę!

Trener Dymowski wymienia strzelców bramek dla swojego zespołu: Tomasz Rakowski cztery gole, Sylwester Kuciński trzy, do tego dwie bramki Bartłomieja Borosa i dwie Radosława Kruczkowskiego oraz jedno trafienie Karola Dembińskiego. Mamy 12.

Lider Złotowo — Czarni Rudzienice 2:4 (0:2)
Gole dla Czarnych zdobyli: Rafał Kozicki 2, Bartosz Lisiak, Damian Czarnowski,

Grunwald Gierzwałd — Osa Ząbrowo 6:1 (4:1)
Gola dla Osy zdobył Adam Kołakowski w 41 minucie na 2:1.