Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

„Gratuluję karatekom bardzo dobrego startu i zdobytych medali po japońsku: Osu!"

2019-05-18 08:12:21 (ost. akt: 2019-05-22 13:34:24)
Ekipa iławskich karateków na zawodach w Pniewach

Ekipa iławskich karateków na zawodach w Pniewach

Autor zdjęcia: archiwum IKKK

Karatecy z Iławy w ten weekend przebywają we Wrocławiu, gdzie startują w mistrzostwach Europy w karate kyokushin. Niedługo relacja z tego turnieju, teraz przybliżamy ostatni start zawodników trenera Tomasza Gąski.

W VI Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w Karate Kyokushin w Pniewach nie zabrakło zawodników Iławskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy reprezentowali nas w składzie: Wiktoria Witkowska, Miłosz Pniewski, Maciej Korpalski, Igor Stasiorowski, Aleksander Bartkowski, Alicja Drzewiecka, Jessica Szczucka, Alicja Wasińska, Kamil Sochaczek oraz w roli sędziów sensei Tomasz Gąska i sempai Krzysztof Odzioba.

Organizatorem był UKS Kyokushin Pniewy i Poznański Klub Kyokushin Karate. Sędzią głównym zawodów był sensei Mirosław Kopielski 4 dan. Zawody otworzył burmistrz gminy Pniewy Jarosław Przewoźny i przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Matuszak.

>>> Blisko 100 zawodników z 10 ośrodków z Polski rywalizowało na trzech tatami (mata z jęz. japońskiego). Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin. Najpierw rywalizowali zawodnicy w konkurencji Kata (układy formalne), tu startowali dwaj iławianie: Maciej Korpalski i Aleksander Bartkowski.
— Zarówno Maciek jak i Aleksander poprawnie wykonali swoje kata, lepiej jednak wypadł "Korpal", który zajął piąte miejsce — mówi sensei Tomasz Gąska, założyciel i trener w Iławskim Klubie Kyokushin Karate.

Nowość w karate kyokushin to kolejna konkurencja: Team Kata, czyli wykonanie Kata synchronicznego w układzie od 3 do 5 zawodników równocześnie w tym samym czasie. Po raz pierwszy w historii IKKK wystartował Team Kata z Iławy w składzie: Kamil Sochaczek, Maciej Korpalski i Aleksander Bartkowski.
— To bardzo trudna konkurencja, ale będąc sędzią byłem zadowolony z chłopaków, którzy wykonali cały układ bez "spalenia" i ostatecznie zajęli czwarte miejsce — ocenia Gąska.

Po zmaganiach w układach formalnych (kata) przyszedł czas na walki, czyli kumite. No i się zaczęło... Iławianie zdobyli 9 medali w tym 5 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe!

Relacjonuje trener Gąska:
- W kategorii juniorek Wiktoria Witkowska nie dała szans koleżankom zdobywając 1 miejsce. Miłosz Pniewski w kategorii młodzik do 65 kg zdobył także 1 miejsce, Kamil Sochaczek w kategorii młodzik pow. 65 kg zdobywa 1 miejsce, Maciej Korpalski w kategorii chłopcy do 40 kg zdobywa 1 miejsce oraz "Alutek", czyli Alicja Drzewiecka w kategorii dzieci do 25 kg zdobywa złoto. Na uwagę zasługuje fakt, że "Alutek" miał walkę typu mixted czyli walczyła z chłopakiem! I to z bardzo dobrego ośrodka karate z Warszawy.. Nie dała mu żadnych szans. Srebra dla Iławy zdobyli Jessica Szczucka w kategorii dziewczynki młodsze pow. 30 kg i Aleksander Bartkowski w kategorii chłopcy do 40 kg. Miejsca trzecie zdobyli Igor Stasiorowski w kategorii kadet do 45 kg i Alicja Wasińska w kategorii kadetki do 35 kg.
Był to bardzo udany start, który w klasyfikacji drużynowej dał Iławie trzecie miejsce, a Wiktoria Witkowska została wybrana na najlepszą zawodniczką mistrzostw Wielkopolski. Po raz pierwszy na zawodach w roli sędziego uczestniczył mój asystent klubowy, sempai Krzysztof Odzioba, który bardzo dobrze się spisał w tej roli - podsumował iławski szkoleniowiec.

Teraz pora na Wrocław i mistrzostwa Europy. Iławę reprezentują podczas tych zawodów: Wiktoria Witkowska, Miłosz Pniewski i Maciej Korpalski.
- Podsumowując mistrzostwa w Pniewach, wiem że wykonaliśmy kawał dobrej roboty i gratuluję zawodnikom bardzo dobrego startu i zdobytych medali po japońsku: Osu! Dziękuję mojemu asystentowi Krzysztofowi Odziobie oraz Mirosławowi Kłosowskiemu za pomoc w transporcie zawodników na zawody w Pniewach – dodaje sensei w IKKK.

red. zico
ilawa@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania22 #2734700 | 93.105.*.* 19 maj 2019 21:05

    Cześć, zapoznam się z Panem na dyskretne i sekretne randki. Liczę 22 wiosen jestem po rozwodzie i nie oczekuje faceta na dluzszy zwiazek. Zachęcam do kontaktu przez ten serwis: http://czatkobiet.pl/ania22

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages