Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Olimpijczyk z Rio de Janeiro zachęca: Rozpocznij treningi wioślarstwa w Wirze Iława!

2019-05-15 13:22:13 (ost. akt: 2019-05-15 13:51:53)
Miłosz Jankowski, pochodzący z Iławy reprezentant Polski w wioślarstwie

Miłosz Jankowski, pochodzący z Iławy reprezentant Polski w wioślarstwie

Autor zdjęcia: Julia Kowacic

Obchodzący w tym roku 25-lecie istnienia klub wioślarski Wir Iława rozpoczął właśnie nabór do swojej najmłodszej grupy. Do rozpoczęcia przygody z tą dyscypliną sportu zachęca wychowanek iławskiego klubu, Miłosz Jankowski, uczestnik m.in. igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Wir od tego tygodnia rozpoczął nabór do nowoutworzonej grupy najmłodszych wioślarek i wioślarzy.
— Zapraszamy na treningi do naszego klubu uczniów klas 5, 6, 7 i 8 szkół podstawowych. W szczególności zapraszamy osoby wysokie jak na swój wiek, jednak nie jest to kryterium niezbędne. Chcesz rozpocząć treningi wioślarstwa i rozpocząć nową sportową przygodę? Przyjdź do nas na zajęcia — mówi Paweł Pierczyński, jeden z trenerów w Wirze Iława (z resztą, podobnie jak pozostali trenerzy w klubie, jest to wychowanek Wiru).

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w bazie wioślarskiej przy ul. Kajki w Iławie (tuż przy Ekomarinie i Dzikiej Plaży). W tygodniu treningi rozpoczynają się o godzinie 16.30, jednak także w sobotę można przyjść do bazy, aby dowiedzieć się więcej na temat zajęć (początek sobotniego treningu o 9.00).

— Mamy dobrze wyposażoną bazę wioślarską, z siłownią i sprzętem niezbędnym w trenowaniu wioślarstwa. Do tego korzystamy z naszego pięknego Jezioraka: za wyspą Wielka Żuława od kilku lat działa tor wioślarski, do tego na tym jeziorze nie ma dużej fali, więc warunki do trenowania są bardzo dobre, jedne z najlepszych w Polsce — dodaje trener Pierczyński, z którym zainteresowani treningami swoich pociech rodzice lub dzieci i młodzież mogą kontaktować się pod numerem tel. 502 639 351.

Najlepszym wychowankiem Wiru Iława w historii i jego wizytówką jest Miłosz Jankowski. Iławianin od dłuższego już czasu reprezentuje barwy AZS AWFiS Gdańsk, jednak cały czas ma kontakt ze swoim macierzystym klubem i gdy tylko jest w Iławie, to odwiedza bazę wioślarską nad Jeziorakiem.

Przypomnijmy, że Miłosz Jankowski to uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku — wraz z Arturem Mikołajczewskim w konkurencji męskich dwójek podwójnych wagi lekkiej awansował nawet do finału A. Ostatnim sukcesem "Miłka" jest srebrny medal zawodów Pucharu Świata, które odbyły się w ostatni weekend w bułgarskim Płowdiw. Relacja z PŚ TUTAJ.

— Treningi w Wirze rozpocząłem w wieku 13 lat, jeszcze pod okiem trenerów Urszuli i Sławomira Janikowskich — wspomina Jankowski.
— Oprócz samego aspektu sportowego, czyli wyników, startów, medali i porażek, które uczą pokory, trenowanie wioślarstwa daje dużo w rozwoju młodego człowieka. Dzięki tej dyscyplinie, ale też dzięki wielu innym, człowiek może zwiedzić kawał świata. poznać wielu interesujących ludzi, w tym także gwiazdy sportu. Do tego uczy się życia w grupie, poznaje czym jest drużyna, ale też zdobywa wytrwałość, nabiera charakteru, siły itp., a to wszystko przydaje się później w dorosłym życiu, nie tylko tym sportowym — mówi Miłosz Jankowski.

I jak tu nie posłuchać rad olimpijczyka z Rio de Janeiro!? Chcesz rozpocząć przygodę ze sportem, konkretnie z wiosłami? Jeśli tak, to zapraszamy na treningi do Wiru Iława.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages