Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Wioślarz Miłosz Jankowski zajął drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata!

2019-05-11 11:33:35 (ost. akt: 2019-05-12 14:05:15)
Miłosz Jankowski na jedynce nie startował od 2011 roku!

Miłosz Jankowski na jedynce nie startował od 2011 roku!

Autor zdjęcia: Julia Kowacic

Bardzo dobry początek tegorocznego sezonu wioślarskiego Pucharu Świata dla iławianina Miłosza Jankowskiego. Zawodnik reprezentujący barwy AZS AWFiS Gdańsk wywalczył drugie miejsce w finale A zawodów, które odbywają się w bułgarskim Płowdiw.

Od razu wyjaśnienie: w tytuł nie ma błędu ani przeoczenia. Miłosz Jankowski to drugie miejsce wywalczył w pojedynkę. Tym razem iławianin nie startował w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej (z Jerzym Kowalskim), tylko na lekkiej jedynce.

Jak przyznawał Miłosz przed startem w Płowdiw, na jedynce nie pływał od 2011 roku! Tak duża przerwa nie spowodowała jednak wioślarskiej „amnezji” - Jankowski na łodzi doskonale radzi sobie także w pojedynkę.

W piątek odbyły się półfinały Pucharu Świata w Bułgarii. Reprezentant Polski zajął w nich drugie miejsce. Dziś równo o 11.11 ruszył finał A, Miłosz Jankowski zajmował pewne trzecie miejsce, jednak tradycyjnie na ostatnich 500 metrach włączył przyspieszenie i wyprzedził Chorwata, Lukę Radonicia.

Do prowadzącego od początku Węgra Petera Galambosa miał już za daleko, jednak drugie miejsce na początek nowego sezonu PŚ to bardzo dobry prognostyk na kolejce starty. Być może, w kolejnych zawodach światowego pucharu wioślarz z Iławy (wychowanek miejscowego Wiru) przesiądzie się do klasycznej dla siebie łodzi dwuosobowej i znowu utworzy duet z Jerzym Kowalskim.

- Trenerzy kadry narodowej szukają najlepszych rozwiązań, tym razem zdecydowali, że wystartuję w konkurencji jedynek - mówi Miłosz Jankowski. - Za trzy tygodnie mamy mistrzostwa Europy w Lucernie, za sześć: kolejne zawody Pucharu Świata, tym razem w Poznaniu. Myślę, że wystartuję w nich w osadzie z Jurkiem Kowalskim - dodaje wioślarz.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages