Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

MMA: Damian Kowalski pokonał rywala już w pierwszej rundzie

2019-05-11 08:38:53 (ost. akt: 2019-05-11 08:48:22)
Jak wygrasz, masz nam wysłać zdjęcie tuż po walce - mówiliśmy Damianowi Kowalskiemu przed pojedynkiem w Lubominie. Wysłał, w piątek o 22.22. Gratulacje

Jak wygrasz, masz nam wysłać zdjęcie tuż po walce - mówiliśmy Damianowi Kowalskiemu przed pojedynkiem w Lubominie. Wysłał, w piątek o 22.22. Gratulacje

Autor zdjęcia: archiwum zawodnika

Duszenie zza pleców – nie brzmi to za fajnie dla kogoś niezorientowanego w mieszanych sztukach walki. A jest to jedna z technik, którą można skutecznie zakończyć pojedynek. Zastosował ją wczoraj (piątek 10 maja) iławianin Damian Kowalski i wygrał z Szymonem Broncelem.

W Lubominie (pow. lidzbarski, woj. warmińsko-mazurskie) doszło w piątek do gali MMA, REGOS 1: Road to dreams. W zapowiedzi walki zawodnika Arrachionu Iława wspominaliśmy, że Damian Kowalski miał początkowo walczyć z innym rywalem, z Dominikiem Taborem z Silesian Katowice, jednak niedawno nastąpiła zmiana przeciwnika.

- To trochę pokrzyżowało nam plany treningowe, bo już przygotowywaliśmy Damiana pod kątem pojedynku z zawodnikiem z Górnego Śląska. Trzeba było jednak te plany zweryfikować — mówił w środku poprzedniego tygodnia Dawid Tarasiewicz, trener sztuk walki w iławskiej filii Berkutu Arrachionu Olsztyn, który niedawno był ze swoim zawodnikiem w Warszawie na treningach w klubie KSW Cross Fight Gym, u znanego trenera walki w stójce, Andreia Molchanowa.

Kowalski był pozytywnie nastawiony do walki i już nie mógł się doczekać piątkowej próby mocy. — Wszystko jest u mnie OK, zarówno z formą jak i zdrowiem. Nie brakuje drobnych urazów, ale przecież w tym sporcie nie może być inaczej — mówił Damian przed pojedynkiem.

>>> Limit wagowy wynosił 77 kilogramy, obaj zawodnicy nie mieli z tym problemu. Amatorska walka zaplanowana była na dwie rundy, po pięć minut każda, w formule full contact.

Pojedynek rozpoczął się od wymiany ciosów w stójce, po czym iławianin przeszedł do ofensywy w parterze. Kontrolował sytuację pod siatką, jednak rywal potrafił zastosować duszenie gilotynowe. Zawodnik Arrachionu poradził sobie z tą sytuacją, wybronił się przed gilotyną.

- Chwilę potem Szymon Broncel ponownie chciał zaskoczyć Damiana, który jednak obrócił akcję przeciwnika na swoją korzyść. „Wślizgnął się” zza jego plecy i duszeniem nie dał szans Broncelowi, rywal się poddał – relacjonuje trener Tarasiewicz. Cały czas opisujemy pierwszą rundę, walka trwała trzy i pół minuty.

- Jestem mega szczęśliwy. Chciałbym serdecznie podziękować mojemu trenerowi i przyjacielowi Dawidowi Tarasiewiczowi za przygotowanie do tej walki, dziękuję również Rafałowi Gubernatowi i Szymonowi Bońkowskiemu za bycie ze mną w Lubominie! Wielka piątka dla moich znajomych za przybycie. Dzięki chłopakom z klubu Arrachion Iława i Berkut Arrachion Olsztyn za dociążanie i pomoc w przygotowaniach. Największe podziękowania należą się mojej rodzinie i przyjaciołom za wsparcie i znoszenie tego wszystkiego podczas przygotowań. Podziękowania lecą również do moich sponsorów, bez których ciężko byłoby się przygotować na takim poziomie, jak do tej pory – mówi Kowalski.

Przeczytaj także zapowiedź kolejnych walk zawodników Arrachionu Iława.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages