środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

33 zarzuty dla kobiety, która oszukała firmę transportową na 80 tys. zł!

2019-05-08 10:32:46 (ost. akt: 2019-05-08 10:38:46)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: archiwum policji

Policjanci z komendy powiatowej policji w Iławie wspólnie z prokuraturą rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mieszkance województwa śląskiego. Kobieta prowadząc firmę zlecała wykonanie usług transportowych, jednak nie płaciła za ich realizację.

Policjanci z KPP Iława pod nadzorem iławskiej prokuratury prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkance województwa śląskiego.
— Z ustaleń śledczych wynikało, że kobieta prowadząc firmę zlecała pracownikom jednej z iławskich firm transportowych wykonanie usług transportowych. Jak się jednak później okazało, 48-latka nie płaciła za ich realizację — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, a policjanci przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 48-latce 33 zarzutów. Okazało się, że mieszkanka województwa śląskiego oszukała firmę na blisko 80.000 złotych.

— Kobieta w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Zgodnie z art. 286. § 1. Kodeksu Karnego „Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8" — dodaje rzeczniczka prasowa KPP Iława.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Paragraf #2729059 | 83.9.*.* 9 maj 2019 12:17

  Szkoda , że to tak nie działa w Olsztynie. Sprawa została oddana do prokuratury , ponieważ najemca który wynajmował po kolei lokale od paru Wynajmujących nie płacił firmie i prywatnym ludziom czynszu + media . Dłużnik osiągnął korzyść majątkową poprzez korzystania z lokalu ( sprzedawał ciuchy ) , a wynajmującą firmę naraził na straty ( brak czynszu i wynajmujący płacił za niego zużycie gazu do ogrzewania i zużycie wody ). I prokurator sprawę umorzył , a dłużnik smieje sie do dzisiaj , że firmę oszukał na ponad 19 tysięcy ( tak, dziewiętnaście tysięcy ) i innych także na inne kwoty.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. teraz ją niech sąd oszuka #2728568 | 77.111.*.* 8 maj 2019 15:59

  i da dożywocie ,bo też się pomyli

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Babcia #2728563 | 188.146.*.* 8 maj 2019 15:52

   Te baby teraz to są gorsze od facetów!

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages