Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Powiatowy Turniej Motoryzacyjny – sprawdź, która szkoła zwyciężyła [ZDJĘCIA]

2019-05-04 10:29:20 (ost. akt: 2019-05-04 10:41:24)
Przygotowanie samochodu do jazdy - jeden z elementów turnieju motoryzacyjnego

Przygotowanie samochodu do jazdy - jeden z elementów turnieju motoryzacyjnego

Autor zdjęcia: KPP Iława

Młodzież ze szkół powiatu iławskiego pod czujnym okiem policjantów, strażaków i wolontariuszy PCK rywalizowała w XXI Powiatowym Turnieju Motoryzacyjnym. W tegorocznych zmaganiach najlepsza okazała się drużyna Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, która reprezentować będzie nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich.

Na terenie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie odbył się XXI Powiatowy Turniej Motoryzacyjny. Uczestników zmagań reprezentujących trzy szkoły z terenu powiatu iławskiego powitała dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego w Iławie, Bożena Marchewka wspólnie ze komendantem powiatowym policji w Iławie mł. insp. Robertem Mikusikiem oraz komendantem państwowej straży pożarnej bryg. Piotrem Wlazłowskim.

- Głównym celem co roku organizowanego turnieju jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności poprzez popularyzowanie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej – tłumaczy asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji. Ponadto, uczestnicy turnieju mieli szansę zmierzyć się w konkurencjach z zakresu znajomości podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowej obsługi samochodu.

W tegorocznym turnieju udział wzięły drużyny z Iławy, Susza i Lubawy. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury składające się z policjantów Komendy Powiatowej Policji w Iławie, strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie i wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża. Składowi jury przewodniczył naczelnik wydziału ruchu drogowego KPP w Iławie podinsp. Sławomir Kołpacki.

- Poszczególne szkoły wystawiły drużyny trzyosobowe, które rywalizowały między sobą w trzech konkurencjach sprawnościowych oraz teście teoretycznym wiedzy o ruchu drogowym - mówi rzeczniczka prasowa KPP Iława. Uczestnicy musieli wykonać m.in. test Stewarta, przygotować samochód do jazdy a także zmierzyć się z teoretycznym i praktycznym zadaniem dotyczącym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tu sędziowie oceniali też szybkość reakcji, wiedzę i zaradność przy ratowaniu poszkodowanego.

W tegorocznym turnieju zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół w Lubawie, zaś na trzecim miejscu uplasowała się drużyna reprezentująca Zespół Szkół z Susza.

Specjalny puchar ufundowany przez komendanta powiatowego policji w Iławie otrzymał Jakub Śliwiński, uczeń Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, który zdobył najwyższą punktację w teście dotyczącym zasad i przepisów ruchu drogowego oraz historii polskiej motoryzacji.
Zwycięska drużyna w składzie: Jakub Śliwiński, Filip Briszke, Jakub Drzewiński reprezentować będzie powiat iławski w eliminacjach wojewódzkich turnieju, które odbędą się w Elblągu.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim turnieju.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages