Poniedziałek, 25 maja 2020. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Rzecznik dyscypliny finansów publicznych w ratuszu

2019-05-02 10:10:08 (ost. akt: 2019-05-02 10:46:56)
Wizyta rzecznika finansów publicznych w ratuszu dotyczyła kadencji Adama Żylińskiego

Wizyta rzecznika finansów publicznych w ratuszu dotyczyła kadencji Adama Żylińskiego

Autor zdjęcia: Tomasz Więcek

W iławskim urzędzie miasta zakończyła się kontrola prowadzona przez rzecznika finansów publicznych. Do tematu odniósł się podczas ostatniej sesji rady miasta burmistrz Dawid Kopaczewski.

Podczas ostatniej sesji rady miasta w Iławie, na zakończenie obrad o głos poprosił burmistrz Dawid Kopaczewski, który odniósł się do, powielanej między innymi przez iławskich narodowców, informacji o kontroli prowadzonej przez rzecznika dyscypliny finansów publicznych.

— Chciałbym zdementować pewną plotkę, ponieważ jakiś czas temu pojawiła się w przestrzeni publicznej informacja, powielana przez oponentów politycznych, że w naszym ratuszu pojawił się rzecznik dyscypliny finansów publicznych w związku z działalnością nowego burmistrza, czyli w związku z moją działalnością — mówił burmistrz Kopaczewski. — Pragnę państwa uspokoić. Żadnego rzecznika dyscypliny finansów publicznych w związku z moją działalnością nie ma. Ten rzecznik faktycznie się pojawił, ale kontrola dotyczy poprzedniej kadencji — wyjaśnił. — Dementuję te plotki, zwłaszcza że są rozsiewane na różnego rodzaju konferencjach prasowych. Jest to informacja nieprawdziwa — zakończył burmistrz.

O głos w tej samej sprawie, tuż po oświadczeniu Dawida Kopaczewskiego poprosił Adam Żyliński.
— Ja to absolutnie potwierdzam. Rzecznik dyscypliny finansów publicznych namierzył nas, jeżeli chodzi o spóźnienie się o dwa tygodnie z rozliczniem dotacji od wójta, dotyczącej lotniczej majówki — tłumaczył były burmistrz Iławy. — Po szczegółowym zbadaniu sprawy, komisja orzekająca odstąpiła od wymierzenia kary i temat jest zakończony — wyjaśnił.

Tomasz Więcek

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages